Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem podłogowym


Damian1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowy mam problem z ogrzewaniem podłogowym.Posiadam piec Metal-Fach z regulatorem ecoMAX860p i sterownikiem pokojowym TECH ST-292. posiadam jedna pompke willo stratos pico. Dom 122 m2 dwa rozdzielacze doł 7 obiegow góra 6 obiegow. Podłogowka jest odpowietrzona i nadal nie grzeje tzn albo grzeje gorą albo dol. Ponadto jeśli kręce rotametrem wskaźnik przepływu jest cały czas w jednej pozycji czyli na samej górze. Na początku myślałem że to pompka ale zmieniłem na inna (willo yanos pico) i nic. Proszę doradzcie co mógłbym zrobić ?? Mogę podesłać zdjęcia instalacji oraz rozdzielaczy.

Dziękuję i pozdrawiam

Przesyłam zdjęcie instalacji i rozdzielacza na dole. Jeśli teraz u góry odkręce rotametry to nic to nie daje co może być przyczyną ? Za słaba pompa? Hydraulik zapewniał że będzie grzac góra i dol na jednej pompce

20211127_165315.jpg

20211127_165302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3-d firmy Afriso ( zdjęcie poniżej)

Zasilanie 22 miedz powrót 19 miedz.

Zawór ustawiony na pozycji 6 czyli 40 stopni, po wyjściu czuć ta temperaturę przy zasilaniu w rozdzielaczu tez czuć natomiast powrót całkowicie zimny.

20211127_194558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długie są pętle?

Ale to raczej mniej istotne - przecież parter lub piętro same grzeją.

Do wymiany zaw 3-D, ew rury , tak aby do każdego z rozdzielaczy szły osobne rury od pompy minimum Cu22 na zasilaniu i na powrocie.

Wymiana samej pompy na większą mało co da, zacznij od zaworu 3-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zacznę od zaworu 3-d powiedz tylko jakiej firmy najlepiej? Podaj jakiegoś linka

Pętle mają na dole 68 62 35 55 19 68 i grzejnik i u góry dwie mają 99 45 38 48 i grzejnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomiałem dodać że zastosowany jest układ otwarty z zbiornikiem wyrownawczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian1234 to narysuj lub daj zdjecia jak jest podpięty zbiornik wyrównawczy i jakimi rurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie to powrót z naczynia rura pex 19 czerwona linia idzie do naczynia przy piecu aż do bojlera miedz 22 powyżej pex 19

20211127_225924~2.jpg

20211127_225924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe zabezpieczenie do poprawy. Ani rozmiar rury, ani materiał wykonania czy też sposób jej prowadzenia nie jest właściwy. Dlatego to "kryminał",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.