Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wydajnością CO - Podłogowe


marshal91

Rekomendowane odpowiedzi

Podważ delikatnie od spodu tego czarnego adaptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @tomekb @gersik @gmaj22 @vps1 @eliks jest postęp 🙂 Jeśli odkręcę wszystkie obiegi to mam średnio 1.5l na wszystkich obiegach w rozdzielaczu 10.

Tam, gdzie jest rozdzielacz na 5 - mam z niecałe 1.75.

Teraz pytanie co mogę jeszcze sam zrobić, bo na pewno tych "wąskich gardeł sam nie naprawię".🤔

 

 

edit. Piec działa od 20 min Temp. zasilania 38. 

Robiąc diagnostykę w panelu Aristona to zasilanie  23 powrót 23. Nie idzie w rozdzielacze te 38. 

 

Zdj.14 

Zaznaczyłem kółkiem czerwonym zasilanie z kotła - Jest gorąca, czuć, że piec grzeje ale nie idzie w rozdzielacze. Może zbyt pochopna, panika i na spokojnie.

 

 

 

14.jpeg

Edytowane przez marshal91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marshal91 napisał:

Panowie @tomekb @gersik @gmaj22 @vps1 @eliks jest postęp 🙂 Jeśli odkręcę wszystkie obiegi to mam średnio 1.5l na wszystkich obiegach w rozdzielaczu 10.

Tam, gdzie jest rozdzielacz na 5 - mam z niecałe 1.75.

Teraz pytanie co mogę jeszcze sam zrobić, bo na pewno tych "wąskich gardeł sam nie naprawię".🤔

 

 

edit. Piec działa od 20 min Temp. zasilania 38. 

Robiąc diagnostykę w panelu Aristona to zasilanie  23 powrót 23. Nie idzie w rozdzielacze te 38. 

 

Zdj.14 

Zaznaczyłem kółkiem czerwonym zasilanie z kotła - Jest gorąca, czuć, że piec grzeje ale nie idzie w rozdzielacze. Może zbyt pochopna, panika i na spokojnie.

 

 

 

14.jpeg

Zwróciłem niechcąco uwagę na uziemienie rur CO.

To potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powinno być tak że docelowo musisz ustawić tak aby kręcić tylko o 90 stopni w prawo lub w lewo , w jedną stronę ma puszczać ciepło a jak przekręcisz w drugą to ma być podmieszanie czyli może iść zimniejsza woda , ale najważniejsze jest to że obojętnie jak będzie w prawo lub w lewo to przepływ musi być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomekb napisał:

Czyli 90 stopni w lewo

W prawo - Womix ma ścięcie po przeciwnej stronie "lustra"

11 minut temu, tomekb napisał:

A spróbuj tak aby ta wycięta część była po lewej stronie

Tak...wtedy jest całkowicie otwarty na instalację.

Niech założy   z powrotem tak jak było - jest dobrze.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj.1 W tej pozycji przepływ się poprawił tak jak pisałem wyżej: ale max. 22 stopnie --> gorąca woda nie płynęła na rozdzielacze.

Zdj.2 W tej pozycji przepływ był przez 1 min poźniej znikł. Było czuć wodę gorącą pod pompą w rurce pex ale nie było w rozdzielaczu.

Jeżeli wrócę do pozycji od jakiej startowaliśmy czyli to prostę będzie na dole - no to przepływ jest słabszy ale idzie ciepło.

Jakie kroki dalej? Może nie o 90 a o 45 stopni?

1.jpeg

2.jpeg

Edytowane przez marshal91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marshal91 napisał:

Zdj.1 W tej pozycji przepływ się poprawił tak jak pisałem wyżej: ale max.

W tej pozycji mieszacz nie może być. 

Zakres prawidłowej pracy ŚCIĘCIA na trzpieniu jest pomiędzy godz. "9" - pełne otwarcie bez podmieszania z powrotu (tak jak na 2 zdjęciu) oraz godz. "6" -  pompa "kręci: tylko wodą w pętlach.

W poście #15 kol. @vps1 wkleił przejrzysty szkic.

 

Edytowane przez gmaj22
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marshal91 W poście  #27 umieściłeś właśnie zdjęcie całkowicie zamkniętego zaworu. Tak się też zastanawiam, dlaczego przy montażu każą w instrukcji ustawić to na wartość środkową? Ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop.... Dlatego podczas pracy przez same pętle są dobre przepływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz odnośnie postu nr. 27 --> tak mieliśmy od początku. I jako tako działało ale problem był, że przy włączonych wszystkich obiegach miała słaby przepływ 0.5 max? nawet nie.

@gmaj22 obróciłem na godzinę 7.30 - wyregulowałem i mam przepływ max. 1.5l prawie na wszystkich obiegach, na jednym mam 1l.  Zasilanie mam ustawione na 38. ( w tej chwili, po odpaleniu pieca 32 za zasilaniu a powrót 26 ). Zobaczymy za 1h jak to się bedzie kręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw siłownik jeszcze jedną "kreseczkę" w lewo - tak żeby na zasilaniu było nie więcej niż 30 C. Mniej wody z kotła pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmaj22 ok, ustawię to w sterowniku Aristona - a ZoneManger tym wysteruje.

Ale co do przepływu? Czy ten zawór zwrotny w ogóle ma jakiś sens, odniesienie co do przepływu na rotametrach.

Bo teraz mam na max. okręcone rotametry, a chciałbym jeszcze uzuyskać większy przepływ. A pompa jak widać, jest mocniejsza niż ta Wilo co była w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma sens, jest tam konieczny - dlatego nie ma go za pompą. Tylko tam powinien być  sprężynowy zawór o normalnym przepływie a nie plastik fantastik w śrubunku.

image.jpeg.b3886d53b4500b319be38622391da03d.jpeg

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego dowcipu nie łapię. Ja znam POLAM jako producenta żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.