Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Slim 20 kw


alfalag

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje że raczej teoretycznie jak praktycznie. W takim układzie narysuj schemat wtedy o "dobre" rady będzie łatwiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps też mi się tak wydawało, ale moim zdaniem :

zasilanie wychodzi z tyłu kotła na dole idzie ku górze do tego ocynkowanego trójnika, na lewo od tego trójnika jest pompa i zasilanie bojlera, na prawo podłączony jest zawór 4d, dalej za zaworem pompa na grzejniki. Powrót z grzejników idzie od lewej strony na ścianie za kotłem, zawija i wchodzi z prawej strony do zaworu 4d. Powrót z zaworu 4d idzie obok zasilania. Na tym powrocie jest jeszcze trójnik do którego jest wpięty powrót z bojlera. Czyli jest ok. Teraz tak, należy dołożyć trzecia pompę z zaworem zwrotnym i zaworem grzybkowym do ewentualnej regulacji przepływu między 4d a powrót z bojlera. W praktyce trzeba  przepiąć powrót z bojlera w dół żeby było miejsce na montaż pomy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawido to by miało sens i chyba jest. Czyli reasumując, był źle ustawiony zawór to raz. Dwa montaż pompy na powrocie to konieczność. Trzy przepięcie powrotu cwu na dół. I problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.