Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Slim 20 kw


alfalag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł defro eko slim 20 kw ogrzewam dom 230 metrów kwadratowych. Na dole w domu mam więcej grzejnikow i szybciej osiągam dana temperature pokojowa u góry domu w tym czasie jest nie dogrzane i teraz moje pytanie co robić? Czy dałoby się jakoś zwiększyć temperaturę na grzejniki żeby szła większą temperatura a na dole np przykręcę grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wymaga regulacji hydrauliczne j

A. Jeśli masz zawory termostatyczne na kaloryferach to na parterze ustaw 3 a na piętrze 3,5
B. Jeśli masz zwykle zawory kulowe to np. Te na parterze odkrecasz o 1,5 obrotu a górne o 2 obroty

Jeśli przy rozwiązaniu a masz termostat to pytanie w którym miejscu i na jaka temp. jest ustawiony


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz temperaturę na kotle i czy masz zawór 3 d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sprawdzić jaka jest temperaturę za zaworem

Te zawory na parterze skręć na 3 a na piętrze na 3,5 i obserwuj

U siebie mam problem ze przy temp. 35 stopni za zaworem 3 d ostatni kaloryfer w łazience na piętrze zawsze jest letni dopiero przy 40 jest ciepły

Pytanie jeszcze w jakiej funkcji jest 4d jako ochroną powrotu czy regulacji temperatury na instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nic nie da przykręcanie termostatów, nie widać wszystkiego na zdjęciach ale spaprana jest instalacja szczególnie połączenie zaworu 4 drogowego z kotłem. Daj więcej zdjęć instalacji z tyłu kotła. Temperatura kotła 71  zawór ma zadana 43 i pomimo otwarcia 100% nie może osiągnąć zadanej temperatury na grzejniki. A najdziwniejsze temperatura powrotu 71 st. !!

Wniosek prosty źle ustawiony zawór 4 drogowy lub spaprana instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zawór się zamknął na kocioł a pompa co na kaloryfery steruje termostat i pompa kotłowa non stop tłoczy bez odbioru - chyba że coś źle mysle

Na pewno analizy wymaga instalacja przy kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg zdjęcia lewa pompa jest za trójnikiem przed zaworem China na cwu prawa jest za zawórem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 1mps napisał:

Tu nic nie da przykręcanie termostatów, nie widać wszystkiego na zdjęciach ale spaprana jest instalacja szczególnie połączenie zaworu 4 drogowego z kotłem. Daj więcej zdjęć instalacji z tyłu kotła. Temperatura kotła 71  zawór ma zadana 43 i pomimo otwarcia 100% nie może osiągnąć zadanej temperatury na grzejniki. A najdziwniejsze temperatura powrotu 71 st. !!

Wniosek prosty źle ustawiony zawór 4 drogowy lub spaprana instalacja.

Akurat to się nie zgadza bo miałem ustawione więcej na kotle i powrót a jak robiłem zdjęcie zostało od wyższych parametrów 

 

Przd chwila dzwoniłem do majstra instalatora i kazał ustawić zawór 4D na 7 a był na 3

IMG_20211111_105023.jpg

Już po chwili zauważyłem że grzejniki grzeją bardziej 

Nastawiłem temperatury jak były ustawione przez instalatora. Wyślę później zdjęcie jak to wygląda. Pierwsze zdjęcie nie odwzorowuje poprawnych danych. 

Wychodzi na to że zawór 4D był źle ustawiony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego alfalag proponuję przemyśleć następujących kwestii
A. Zakup siłownika do zaworu i uruchomienie sterowania pogodowego im niższa temperatura na zewnątrz tym wyższa temp. Za zaworem, docelowo kiedy w nocy spadnie temp. do zera siłownik przestawi zawór teraz kolega musiałby wieczorem ustawiać na 7 a rano na 3,
B. Jeśli nie chcesz kupować silownika ustawienie zaworu 4d na pozycję środkowa wówczas zadbasz o temperaturę powrotu chociaż przy 7 - 30% ciepłej wody wraca do kotła, pytanie jaka jest teraz tempera powrotu do kotła, jest jeszcze jedna uwaga przy tych temp. Co dzisiaj 7 to dość dużo, więc co będzie przy minus 10

Niech kolega wrzuci zdjęcia lewa strony instalacji za tą pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa tłoczy do trójnika gdzie to potem idzie do góry to pewnie do odpowietrzenia a w dół to gdzie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja chyba jest ok. No bo jak rozumiem ten trójnik ocynkowany między zaworem 4d a pompa na bojler jest umieszczony na zasilaniu z pieca? Nie widać gdzie jest powrót z bojlera? Brakuje napewno pomy kotłowej na powrocie z 4d i coś nie tak jest z tymi czujnikami temperatury bo pokazują na zasilaniu i powrocie te samą wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadbał tylko o ochronę powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4 d albo chroni powrót albo steruje temperatura wody na instalacje dwóch rzeczy nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej pełni dwie funkcje, ale przy pomocy dwóch pomp, u Ciebie jednej brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja do przeróbki, nie jest ok. Ten magik z dobrą opinią też nie jest ok. Kto widział aby zasilanie bojlera było z zaworu czterodrogowego. No mistrzostwo świata. Tak to powinno wyglądać.1.png.ab502c1a6e63016ad9d711e2caddf91a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.