Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15Kw + Defro Spk Lux


meny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam piec Defro komfort eko pz 15kw, dom stara kostka z lat 70tych nie ocieplona (wykonam to na wiosnę) w tej chwili grzeje od 8.12.2017r. dom jest w trakcie remontu dość pokaźnego, ogólnie powierzchnia do ogrzania do 110m2 domu plus piwnice, razem ok 140m2, w łazienkach podłogówka plus drabinki, w kuchni i korytarzu który połączona jest  z salonem mam podłogówkę plus grzejniki, podłogówka podzielona na sekcje czyli łazienki na osobnych korytarz z kuchnią osobna i przedsionek osobna, mam przygotowane przewody do sterowania sekcjami, w sobotę odpaliłem podłogówkę w celu wygrzania, co dziennie o 2st. podnoszę temperaturę (zacząłem od 25st) z racji tego że chata nie ocieplona i remontowana to za bardzo nie patrzę na spalanie.

Instalację mam tak zrobioną że na każdym grzejniku zawór z termostatem całość na jednej pompce która jest na powrocie, podłogówka na jednej pompie też na powrocie , tam mam zawór 3d podpięty do sterownika pieca, no i osobna pompa na bojler (jeszcze nie odpalona).

Pytanie czy jest sens na przyszłość kupować spk jako sterownik pokojowy? (sterują przecież temperaturą termostaty z głowic i termostaty podłogówki) zastanawiałem się też na zakupem modułu internetowego tylko te ceny  są masakryczne jeśli chodzi o defro, wywalić na zakup obu urządzeń ponad 1k to przeginka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto skoro masz termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to bez różnicy czy pid czy dwustan. W dwustanie bardziej mi syfi piec. A najwazniejsze poznac swoj piec i instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.