Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Compact + regulator bosch CW400


Dzeju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po zmianie kotła z ekogroszka na kocioł gazowy. Z uwagi na kłopoty dostawia kotłów wybór padł na Junkers Compact 14kw plus regulator z czujnikiem pogodowym  bosch CW400.  Potrzebuję pomocy, porady dotyczącej regulatora. Problem polega na tym, że zadana temperatura na regulatorze to 20.5 stopnia po przekroczeniu tej temperatury piec powinien się wyłączyć i ponownie włączyć gdy temperatura spadnie np. do 20 stopni. Natomiast u mnie to wygląda w ten sposób, że regulator wskazuje 23 stopnie a piec nadal pracuje. Dodam, że krzywa grzewcza początkowa to 20 a koncowa to 74. Podłogowa 70m plus 7 grzejników. Ktoś coś poradzi pomoże  w temacie? Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób regulacji temperatury ustawiłem na zewnętrzny i na chwilę obecną trzyma teperature 22 stopni w pomieszczeniu. Pytanie jeszcze odnośnie rzeczywistej mocy palnika pokazuje 37 czy to normalny wskaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco. Jeśli ustawie system grzewczy "Grzejniki" to piec nadal przegrzewa, natomiast jeśli system grzewczy ustawie na "podłogówkę" wówczas piec nie przegrzewa ale w tej opcji kaloryfery jedynie są delikatnie ciepłe w wyniku czego w pomieszczeniach gdzie nie ma podłogówki jest chłodno. Jakieś pomysły 🤔?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.