Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z rozgrzaniem podłogówki


przemek568

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam problem w moim domu z podłogówką która znajduje się na górze , jest to łazienka i przedpokój . Ta własnie podłogówka jest zasilana z oddzielnego rozdzielacza . Zdjęcie poniżej
( dwie białe rurki są od podłogówki) Na górze w łazience znajdują się dwa zawory od tej podłogówki - zdjęcie poniżej . W dniu wczorajszym zrobiłem taki test . Ustawiłem czynnik na piecu 45 - poczekałem dwie godziny podłoga zimna - na rozdzielaczu w kotłowni jedna rurka ta górna jest ciepła , druga zimna , na górze w łazience dwie rurki chłodne . Zmieniłem czynnik na 50 - poczekałem ponad godzinę dalej ta sama sytuacja jak powyżej Postanowiłem odpowietrzyć tą podłogówkę :
Tylko nie wiem czy zrobiłem to dobrze .
1. Oczywiście podpiąłem wąż do odpowietrznika
2. Skręciłem zawór ze skalą na 0
3. Piec był cały czas włączony
4. Podczas upuszczania wody druga osoba dobijała ciśnienie na piecu , przelewałem wodę bardzo długo dotąd aż zaczęła lecieć gorąca - było tam słychać trochę powietrza to fakt.
Po odpowietrzeniu dalej na piecu pozostawiłem czynnik 50 , sprawdziłem za jakieś 1,5 h rurki i dalej taka sama sytuacja w kotłowni na rozdzielaczu górna rurka ciepła , dolna zimna , w łazience na górze dwie zimne . Około 21:30 ponownie sprawdziłem dwie rurki na górze w łazience , dalej zimne . ( piec oczywiście cały czas chodził) Około 24 wchodząc do łazienki podłoga była ciepła. Niby wychodzi na to że to odpowietrzanie pomogło ale zastanawiam się czy na pewno do końca robiłem to dobrze - dwa lata temu był u mnie wykonawca instalacji i też odpowietrzaliśmy tą podłogówkę z tym że ja byłem w kotłowni i dobijałem ciśnienie na piecu a on na górze upuszczał wodę no i w ciągu 20 minut rurki te w łazience zrobiły się ciepłe. Pamiętam że wtedy czynnik na piecu też był na 50 i dlaczego wtedy te rurki tak szybko zrobiły się ciepłe. Być może ten wykonawca odpowietrzał to na odkręconym na maxa zaworze co jest w łazience na górze , tego się już niestety nie dowiem bo facet niestety zmarł. Czy można odpowietrzyć w ten sposób że pokrętło ze skalą zostawiam odkręcone na maxa i wtedy odpowietrzam ? bo nie chce czegoś zepsuć . Dlaczego ta podłogówka tak długo się nagrzewa ? Wiem że na tym forum są osoby które bardzo dobrze znają się na temacie i patrząc na to zdjęcie rozdzielacza tak na pierwszy rzut oka czy można tam np zainstalować jakąś pompkę czy jakieś inne urządzenie żeby to sprawniej działało ? 
 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi 
 

zawór.jpg

rozdzielacz góra.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop pierwsze: te dwie rurkiz zaworem to jest ta sama, która wychodzi z dolnego rozdzielacza (powrotu)

Po drugie: na przyszłość odpowietrzaj przy wyłaczonym kotle, żeby temperatura powrotu była jak najniższa. Nie masz zaworów przy rozdzielaczu, wiec pozakręcaj przy tym wszystkie głowice grzejników zasilanych z tego rozdzielacza lub ich zawory powrotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  z tego co opisałeś to przelałeś tylko jedną rurkę do odpowietrznika i jeszcze zakręciłeś zawór RTL. na 0 . Najlepiej było by gdybyś zlokalizował na którą belkę w kotłowni idzie,, dobijanie wody z instalacji " (podejrzewam że na dolną ) jeśli tak to zakręć grzejniki odkręć złączkę z rurą pex na górnej belce w kotłowni i włóż ją do ,,wiadra , naczynia " I dopuszczaj wody do kotła . .... Zawór w łazience RTL ma być wtedy otwarty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemek568 napisał:

2. Skręciłem zawór ze skalą na 0

 @tomekb to zauważył, ja przeoczyłem- to też jedna z przyczyn niepowodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.