Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z zaworu przy kotle


Kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, parę godzin temu usłyszałem bardzo wyraźny szum wody, zalało mi całą kotłownie, woda lała się  mocno z zaworu. Wygląda mi to na zawór bezpieczeństwa zasobnika CWU. W tym sezonie nie uruchamiałem CO, ciśnienie na kotle prawidłowe, woda w bolerze jest ciepła, z zaworu lała się zimna. Po zamknięciu zaworu głównego wody w domu przestało się lać. Jaka może być przyczyna wycieku? Po prostu uszkodzenie zaworu? Jego wymiana powinna rozwiązać problem, czy sytuacja jest bardziej złożona. Dzięki za porady i pozdrawiam.

 

zawor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naczynie przeponowy jest zainstalowane, jest sprawne i ma właściwe ciśnienie robocze (powietrza) to obstawiałbym znaczny wzrost ciśnienia w instalacji wodociągowej, lub też uszkodzenie samego zaworu bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa należy do jakiś czas ( bodajże co miesiąc ) sprawdzić. Ma to zapobiegać osadzaniu się kamienia. Nazbiera się kamień, zawór zadziała, kamień podejdzie przyblokuje i będzie kapać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.