Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik ciepła C.O. jakiego rodzaju i jakiej mocy?


liban

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuj osprzęt i czujnik zewnętrzny bo chyba taki chcesz zastosować. 

Jedno mnie zastanawia, jeśli pracował 12 godzin na 45 bez przerwy to ile było w domu? W ogóle się nie wyłączal? Pewnie tryb auto ma za zadanie grzać non stop bo po prawdzie skąd ma "wiedzieć" że pora odpocząć😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach regulator z czujnikiem zewnętrznym i wewnętrznym ma się pojawić i będzie już komplet.

Jak zaczynał grzać było ok. 19 C, po 2 h zrobiło się 20 C, a w momencie wyłączania po 12 h pracy 21 C ( oczywiście temp. w pomieszczeniu pomiarowym ), w tym czasie nie przestał pracować ani na chwilę, tryb Auto powoduje, że kocioł, ogólnie ujmując, startuje z maksymalną mocą, w tym przypadku 18 kW, wyjście z tego ustawienia to ręczne zmniejszenie mocy startowej, najmniejsza to jego moc minimalna, czyli 5 kW.

Kusiło mnie, żeby dla nauki pracował do chwili aż się sam zatrzyma, ale była już 8 rano i rodzina mogła uznać, że generuje straty w budżecie niepotrzebnie marnując gaz☺️.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@liban, miałem napisać odnośnie pracy samego wymiennika. Temperatura na kotle jest ustawiona na 50 st. Przy moim tj 65 kw mocy max wymiennika i ustawieniu pracy pompy na 45W, po ustabilizowaniu się, druga strona wymiennika ma 48st wyjście i 37 wejście. Myślę, że można jeszcze te wartości poprawić, bo wymiennik jest jeszcze nie ocieplony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie pompy przy wymienniku masz ustawione na tą samą prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gazowym niczego nie dotykam. Jak zostało ustawione przez serwisanta to tak zostało. Myślę, że kocioł w tym przypadku sam sobie dostosuje prędkość w zależności od odbioru ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.