Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik tech i 2


jacekje1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z konfiguracją  sterownika tech i 2 .Posiadam dwa obiegi grzewcze z dwoma pompami oraz zaworami mieszającymi ,za załączanie powinny odpowiadać dwa termostaty pokojowe i tu pojawia się problem,gdyż pomimo sygnału na załącz nic się nie dzieje .Może jest ktoś kto ogarnia te sterowniki i mógłby mi pomóc .Wcześniej używałem sterownika tech i 1 ,z którym sobie jakoś radziłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys podac jak podlaczyles wszystko i jakie sa aktualne ustawienia. Wtedy cos pomyslimy…

Ps. Nie mam tego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBindzieki za zainteresowanie tematem ,w sumie podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją czyli pompę i zawór mieszający oraz termostat pokojowy pod obwód pierwszy drugi zestaw pod styki drugiego obwodu .Gdy ustawie wszystko na pracę ręczna zawory się otwierają pompy pracują ale nie wiem co zrobić aby za uruchomienie pompy odpowiadał termostat pokojowy gdy będzie trzeba podnieść temperaturę 

received_4430912127027290.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie wyglada ok.

Na stronach 15 - 17 jest opis ustawień regulatora w funkcji przyporządkowania do zaworu. Jest opcja wylaczenia pompy. Sprawdz czy jest tak ustawione lub opisz jak to masz teraz ustawione.

Sam regulator dziala? ps. Mozesz zwierac styki i symulowac jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu instalatora wchodzisz w ustawienia danego zaworu

Tam wybierasz który regulator pokojowy na odpowiadać za dany zawór i jakiego jest typu (rs lub zwykły dwustanowy). Po prosto termostat podpięty pod które miejsce na termostat ma odpowiadać za ten zawór. To nie jest automatyczne że jak podpepniesz termostat pod wejście 1 to on steruje pierwszym zaworem - tu ustalasz co i jak

Zostaje jeszcze ustawienie funkcji termostatu - czy ma włączać/wyłączać pompę czy obniżać żądaną temperaturę

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wersja oprogramowania to 1.3.4

Wchodzę w menu instalatora wybieram zawór 1 ,typ zaworu -zawôr c.o ,daje wstecz regulator pokojowy daje regulator standard dalej standard 1,wstecz .Nie widzę opcji funkcji termostatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień oprogramowanie 

Teraz aktualna wersja to jeśli pamięć mnie nie myli 1.4.7

https://www.techsterowniki.pl/serwis/aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam i3plus, ale sądzę, że algorytmy są podobne. Na początek sprawdź, jakie masz ustawienia pompy, który czujnik temp. jest przypisany do pompy i w jakim trybie ona pracuje (zawsze włączona czy załączona powyżej progu) Ścieżka u mnie wygląda tak: Menu instalatora-Zawór nr...-Ustawienia pompy, potem wybierasz tryb pracy. Wybierz zawsze włączona jeśli ruszy wtedy można zając się algorytmem panelu pokojowego i całą resztą. Jeszcze patrząc na kocioł w stopce, jako czujnik pompy możesz wybrać czujnik CO jeśli masz go zainstalowanego na kotle. To się przyda jeśli będziesz chciał sterować pompą zależnie od temp. na kotle(załącz powyżej progu), ale to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RyniWiec tak poszła jedna pompa druga pomimo takich samych ustawień nie działa .Gdy daje na pracę ręczna mogę wszystkim sterować u wszystko działa .U mnie na razie jest jeszcze dodatkowy sterownik tech st21 bufor ,który odpowiada tylko za załączenie kotła gdy spadnie temperatura na buforze poniżej nastawy .Z bufora wychodzą dwa obiegi grzewcze ,każdy z pompą oraz zaworem 3d z siłownikiem za pompą podłączony jest czujnik z techa .Z techa do bufora idą też dwa czujniki jeden jako temperatura c.o drugi c.wu

16303311578214824989372268185251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zwróciłem uwagę na zawór nr 1(bliżej kotła na schemacie). Musisz ustawić mu minimalne otwarcie na co najmniej 1%. Przy całkowitym zamknięciu zaworu algorytm wyłącza pompę, żeby się nie spaliła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie które wstawiłeś przy jednym zaworze jest 000%, a wtedy pompa się wyłączy. Sprawdź to dokładnie w ustawieniach, być może jakiś drobiazg zadecydował o tym, że to ustawienie nie zostało zatwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,które z ustawień zadziałało ale jest już lepiej tz obwód nr 1 działa z termostatu pokojowego ,natomiast na obwód nr drugi termostat nie działa pompa cały czas pracuje zawór reguluje 

16303354320485250712190510131651.jpg

Co oznacza -20 pod temperatura obwodu 2 ?

16303356931544368010926407680077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nie wiem.... obniżenie o 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prosty sterownik do rozgryzienia, w tej chwili też jeszcze nie wiem co oznacza to wskazanie -20.

Do tego sterownik trzeba podejść tak jakby to było kilka sterowników włożonych w jedną obudowę, do których trzeba podłączyć właściwe elementy. Tylko nie robi się tego przewodami, ale przed przypisanie ich do danego algorytmu(sterownika).

@jacekje1975 sprawdź w ustawieniach czy do zaworu lub pompy zaworu nr 2 masz przypisany panel pokojowy jeśli nie, uruchom. Nie mam pewności czy to zadziała, bo sam nie mam panelu pokojowego i nie wiem czy jeden panel może obsługiwać dwa zawory, ale trzeba to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryni napisał:

. Musisz ustawić mu minimalne otwarcie na co najmniej 1%. Przy całkowitym zamknięciu zaworu algorytm wyłącza pompę, żeby się nie spaliła

To by bylo bez sensu jesli faktycznie tak to dziala.

W druga strone ma sens czyli nie regulujemy nic zaworem (zamykamy go) jesli pompa nie pracuje - to ma sens.

W Techu te -20 oznacza obnizenie od zadanej na podstawie sygnalu z regulatora pokojowego. Zadana zaworu 60, pomieszczenie dogrzane to zadana 40. No chyba ze ten sterownik jeszcze inaczej dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności jaki jest algorytm w i2, mogę opierać się tylko na tym jak działa mój sterownik (i3plus), a u mnie własnie tak jest. Mogę się tylko domyślać, że gdy zawór jest całkowicie zamknięty (0%) zamyka całkowicie przepływ w kierunku pompy i jest to zabezpieczenie by pompa nie mieliła w miejscu, ale czy tak jest nie mam pewności.

@jacekje1975 Sprawdź czy nie masz czasem włączonej "tygodniówki", to -20 może własnie oznaczać, że jest włączona i ustawiona na -20°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te -20 to właśnie funkcja pokojówki - na sygnał z termostatu sterownik

Albo wyłącza pompę
Albo obniża zadaną temp na zaworze

Skoro pokazuje -20 to masz ustawione obniżenie zadanej

Menu instalatora/ zawór 2 / funkcja pokojówki

St21 bufor możesz sprzedać, i2 ma ta sama funkcjonalność na wyjściu "styk dodatkowy 2"
Ustawiasz program bufor i podajesz czujniki i zadane temp

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc udało się ,wszystko działa .Za jakiś czas wezmę się jeszcze za likwidację sterownika st21 i podłączenie całości do techa i2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.