Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regulator pokojowy tech st-292


535353953

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Instalacja co w moim domu doczekała się kolejnej modyfikacji, zostały dołożone 2 grzejniki, regulator pokojowy tech st-292 oraz siłownik zaworu czwórdrożnego. Wszystko to pracuje z kotłem sas 23 kw multi oraz sterownikiem tech st-450 z pid. I tutaj pojawia się mały problem, mianowicie w momencie kiedy pomieszczenia są niedogrzane regulator pokojowy wysyła sygnał do sterownika, załącza się pompa co ale zawór czwórdrożny więcej "mocy" kieruje na powrót do kotła. Czy ktoś wie jakie ustawić parametry zaworu czwórdrożnego, aby to wszystko razem hulało. Dodam jeszcze, żę z poziomu sterownika regulator pokojowy może sterować pompą co lub kotłem, jednakże gdy wybieram sterowanie kotłem na temperaturze zadanej wyskakuje mi !-8*C. Miał ktoś może z czymś podobnym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe ustawioną pracę regulatora. Po to masz zawór 4d by to nim sterować ile ciepła ma płynąć na pokoje. Pompa niech gania non stop.
Podłącz do sterownika czujnik temp zewnętrznej, zdefiniuj krzywą grzania i ciesz się komfortem.
Regulator niech służy jedynie do podbicia temp za zaworem gdy zgłosi niedogrzanie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Regulator dwustanowy może wpływać na zawór. Właściwie on daje informacje do sterownika a ten już podejmuje właściwe działanie.
Wszystko co trzeba znajdzie w konfiguracji zaworu.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dom.
Ochronę powrotu wyłącz. Więcej z tym problemów niż korzyści.
Musiałbym zejść do sterownika i zerknąć co gdzie i jak.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Techu te opcje mogą być wszędzie, ale pewnie będą w menu instalatora.

Masz regulator pokojowy - tam ma być WYŁACZONY

Wchodzisz w zawór wbudowany / jakiś tam zawór i tam będziesz mieć regulator pokojowy.
Tam zaznaczasz standardowy / dwustanowy i ustawiasz obniżenie zadanej. Ale żeby to działało dobrze lepiej to zapiąc z pogodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Gdzie znajdę informację na temat połączenia pieca sas bio efekt z regulatorem pokojowym st 292 v2. Wyskakuje mi komunikat - "brak transmisji z reg. pokoj." Czy ktoś może mi pomóc co jest nie tak? Kanały sa te same fabrycznie ustawione na 35. Na piecu widzę regulator pokojowy. Pojawiła się literka P w górnym prawym rogu, ale w e-moduł nie widzę nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st 292 v2 pracuje jedynie w dwustanie (zero-jedynkowo). Sterownik kotła nie pobierze od regulatora żadnych informacji. Regulator daje jedynie informacje do sterownika (pomieszczenie dogrzane/niedogrzane). I dlatego masz literkę P. Gdy świeci to pomieszczenie dogrzane (uzyskało temp zadaną), gdy mruga trzeba dogrzać (brakuje do zadanej).

Co innego gdybyś kupił sterownik z komunikacją RS (dwukierunkowa) jak np ST280/ST281/ST296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobić żeby ten komunikat się nie pojawiał średnio co 30 sekund? Czyli mam zakładać, że sterownik rozłączy piec? Na razie jeszcze nie palę bo jest ciepło i mam tryb letni. Jeśli będzie działał to super. To mi starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno problem rozwiązać zmiana typu regulatora na zwykły a nie RS.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawór 4D do tego siłownik na zawór i regulator pokojowy st-280. Mma tak ustawione, że pompa CO chodzi non stop a na zaworze mam np. 40 st i to jest woda jaka płynie na grzejniki. W momencie gdy sterownik pokojowy zgłosi dogrzanie do zadanej temp. to na zaworze automatycznie obniża mi sie woda na grzejniki o 4 st - tak sobie ustawiłem i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tak samo jak u mnie. Tyle że mam zbitkę temp o 5 stopni po dogrzaniu.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.