Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zrozumieć ukryte


Ryni

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z was ma wrażenie, że z tym co dziej się w okół nas jest coś nie tak i nie wie dlaczego. Ja przynajmniej mam takie wątpliwości i próbuje je zrozumieć, dlatego gdy tylko mam czas szukam informacji. Ostatnio trafiłem na materiał opisujący cała fizykę w trochę inny sposób niż uczono nas tego w szkole. Od razu uprzedzam, że materiał jest bardzo obszerny i potrzeba sporo czasu by go przejrzeć.

http://abelikain.blogspot.com/2013/12/fizyka-skryta-w-wedach.html

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator chcąc nie chcąc, założył „wnyki” 🙂
Nie dziwne, że technicy omijają temat. Spodziewać się można, iż obrażone tu zostaną uczucia fizyków a juryści zostaną wciągnięci na dość niestały grunt, gdy oceniać przyjdzie głębokość zadanych „ran”.
Tak więc dyskusja raczej dla tych co mają „mocne nerwy”, „anielską cierpliwość” i potrafią „stąpać po kłosach”.
By nie pozostawić jednak tematu bez odpowiedzi, posłużmy się przykładem.

Porównaj twórczość wybitnych pisarek, noblistek.
Pierwszej, wystarczyłaby kartka papieru, zdanie jedno, by obudzić wrażliwość i uzdolnić do poważnych przemyśleń.
Inna zapisuje przepastne tomiska, po lekturze których szumi w głowie, nic więcej.

Powyższy „obraz”, choć nieprecyzyjny, niech posłuży za jako taką pomoc.
Ma to oznaczyć, że kluczy jest wiele, lecz nie wszystkie otwierają drzwi - (Koh. 1: 18).
W tym miejscu też, próbując „stąpając po kłosach”, warto polecić dobrą literaturę; na książkę nie można się chyba obrazić 🙂

- „Wędrówka Pielgrzyma”, John Bunyan

- „Idiota”, Fiodor Dostojewski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie zauważyłem, że strona na pułapkę, dlatego wyciągnę z tego materiały które wydają się najistotniejsze. Jakość niestety jest fatalna, ale informacje zawarte w tych filmach wydają się interesujące.

https://www.youtube.com/watch?v=xw9r0o-12gA

https://www.youtube.com/watch?v=xn7bAq-Ve9c

https://www.youtube.com/watch?v=aKKq01ZcmU0

https://www.youtube.com/watch?v=3HYkGE6I5gw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryni podlinkowałeś nam cztery materiały filmowe nie tylko złej jakości wizualnej, alej także marnej jakości poznawczej.
Moim zdaniem gościu jest tylko dobrym showmenem medialnym i nic więcej.

Podaj nam jego cztery publikacje i opracowania naukowe, zamieszczone na jakiś wiarygodnych portalach naukowych.
 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek-z-Ulicy To szło, jak to nazwałeś, opisuje tylko pewne prawa/zasady, które zna każdy człowiek, a które niewielu potrafi pojąć i których nie da się zmienić. Można je jedynie zrozumieć i dostosować się do nich. Tych zasad nie trzeba też nikomu udowadniać, trzeba je tylko poznać i udowodnić samemu sobie, jeśli ktoś tego potrzebuje, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, znowu ten szarlatan z trójkątami. Chyba z 10 lat temu, jak nie wcześniej, obejrzałem kilka jego filmików. Typowy showman, który wie, że bije dzwon ale nie wie w którym kościele. A tą swoją "wiedzą" próbuje oczarować innych. Głównym jego motywem myślowym jest korelacja wszystkiego ze wszystkim. Otóż przy tak złożonym Wszechświecie można znaleźć dowolną "korelację" między czymkolwiek, ale nie oznacza to, że ta korelacja rzeczywiście występuje celowo.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że autor tematu chciał zachęcić do przemyśleń…
Nie żal jednak, iż koledzy dość szybko rozprawili się z argumentami mówcy.

Można zauważyć, że w sąsiednim temacie dyskusja też obrała kierunek na to "co ukryte", co przyniesie przyszłość. Czy ci, którzy roztaczają coraz to ciekawsze wizje (w publikacjach, wykładach), dają gwarancję ich spełnienia?
Dawnymi czasy „prorokując”, ryzykowało się wszystkim.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Materiał o fizyce zawartej w wedach nie przypada wam do gustu, więc jestem ciekaw oceny wedów słowiańsko -aryjskich. Historycznie są to mity ludów nazywanych przez Greków Scytami, a przez Rzymian Gotami. Scytia wg. starożytnych podań i map to tereny rozciągające się od mniej więcej Łaby aż po cała Azję północną i środkową.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi-i4Gc2YfzAhUI6qQKHQDtAuYQFnoECAIQAQ&url=https%3A%2F%2Fmegawrzuta.pl%2Ffiles%2F8f69655f70761836baab45cd2dc3b905.pdf&usg=AOvVaw1ANatWrbGBItE33yhRxc4g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejrzeniu tak na szybko przy porannej kawie wygląda to na przetłumaczony zlepek różnych mitologii lekko trącący fantastyką naukową 😉

A co do fantastyki naukowej..

2.jpg

w latach 80 to była fantastyka (paanie, rakieta to ma do przodu lecieć, nie może wylądować, no bo jak?)

teraz to rzeczywistość :)

 

ciekawe czy Musk czytał ten komiks bo kadr z filmu idealnie odpowiada komiksowi 😉

"Przybyli bogowie na słupach ognia" też  nieźle pasuje jako opis..

Dlatego nie negowałbym różnych dziwnych pomysłów bez sprawdzenia czy to faktycznie działa (tylko skąd wytrzasnąć kogoś kto zapłaci za to sprawdzanie..)

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że na forum są znawcy komiksów. Poproszę o jakieś współczesne wydania, warte uwagi. Chciałbym komuś podarować – jako zachęta do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kojarzę coś zgodnego z moimi zainteresowaniami nie robi ze mnie znawcy :)

a od współczesności to jestem trochę "odklejony"...

tak ogólnie literaturę wszelaką wypadałoby dobrać pod zainteresowania (i ewentualnie pod wiek)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Daniken (Ekspedycja) wydaje się bezpieczny..

z nowych raczej nie znam, ze starych co kojarzę niewiele się nadaje (erotyka, przemoc, wulgaryzmy)

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bezpiecznie zaczynałem oswajać moje dzieci tematami lajtami typu "Kajko i Kokosz", Tytusa.., a reszta przychodziła z czasem.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15e32927419b9e587f8cc6628b6d

mi za małolata wpadł w łapy ten komiks więc jestem raczej ostrożny w polecaniu czegokolwiek  młodzieży

Asterix też jest spoko i raczej niedrastyczny (do dziś lubię) a z książek to seria "Strrraszna historia" wydaje się spoko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawne czasy 😁😁😁

 

Screenshot_20210920_201227_org.mozilla.firefox_beta_edit_259142881126081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, kiedyś, kolega miał podobne zainteresowania, z kieszonkowych kupował czasopismo „Fantastyka”. I ja otrzymałem w prezencie książeczkę, format A5. Był to komiks, chyba z gatunku fantasy. Obrazki bez kolorów, całe strony żółte :)
Czytało się jednak z zaciekawieniem.

Pamiętacie serię: „Kapitan Żbik”? Był też "Faraon"...

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam lekturę na (być może wolny) weekend :) link z dokumentu  do archive org o historii odkrycia pewnych glinianych tabliczek ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy i materiały naukowe potrafią sporo namieszać i zmienić spostrzeganie świata, jeszcze bardziej zrozumienie spraw wyznaniowych. Kiedyś, kiedyś kolega naświetlił mi tematy związane z tak zwaną "zakazaną archeologią", wedy indyjskie, itp. Zacząłem inaczej patrzeć na niektóre sprawy i wtedy zrozumiałem że trzeba we wszystkim co próbujemy przyswoić, włączyć szersze myślenie i wtedy świat już nie jest taki sam jak wcześniej. Komiksy w moim przypadku chyba bardziej potrafiły rozbudzić wyobraźnię niż czytanie książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja wybieram innego autora :)

Opisywał wolność. To bardziej wymagające przedsięwzięcie, niźli opowiadanie o zniewoleniu.

Ażeby zaś ludziom prostym (albowiem takim tylko służę), utorować drogę, podaję najpierw dwie podstawowe myśli o wolności i niewoli ducha:

1. Chrześcijanin jest całkowicie wolnym panem wszystkich rzeczy, nikomu niepodległym.

2. Chrześcijanin jest najuleglejszym sługą wszystkich rzeczy i wszystkim podległy.

„O wolności chrześcijańskiej”, Marcin Luter.

Kluczem jest zrozumienie tej pozornej sprzeczności. Jeśli to się dokona nie będziemy miotani pozorami. Stajemy się prawdziwie wolni i nic tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Co się zmienia wokół nas?.

Chyba nie.

https://bialczynski.pl/2016/02/13/tadeusz-mrozinski-czciciele-niebios-gwiazdzistych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.