Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprowadźcie mnie , Tauron


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Mam dwa domy jeden stoi na razie nieużywany  a więc prąd nie za bardzo też używany ale zastanawia mnie logika Taurona więm że górnolotni oni nigdy nie byli ale to mnie rozwala 

  18.06.2021 Zużycie energii: 4 kWh 35,04 zł 09.07.2021 35,04 zł
27.05.2021 Zużycie energii: 3 kWh 47,50 zł 17.06.2021 0,00 zł

 

Jednym słowem 4 kilowaty kosztują 35 zł a   już 3 kilowaty kosztują  47 złote , takie rzeczy to chyba tylko w tauronie ,  co myśleć ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No za manie ale im mniej zużyję tym więcej płacę ? to tylko w tauron chyba tak jest , specjalnie jakąś taryfę eko wziąłem gdzie pisze że 17 zł opłata stała więc wychodzi na to że 1 kw kosztuje 5,50 zł około , no super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna sytuacja była u mnie z tym że były dwa liczniki . Jeden nie uzywany a i tak musiał być oplacany . Więc po wizycie u taurona jeden został zgłoszony do likwidacji która nastąpi kiedyś tam nie wiadomo kiedy . Ale to już ich sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz pakiet z serwisantami i płacisz opłatę handlową. Zresztą na FV masz wszystko wyszczególnione za co płacisz.
Koszty stałe to ok. 15-20zł


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Muszę iść do punktu i niech mi to wyjaśnią bo ja online licznik przepisywałem i bybrałem taryfę gdzie miałem płacić 17 zł plus zużycie a tu nic nie pasuje chyba że kilowat kosztuje prawie 6 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat z Tauronem na początku roku. Na szczęście wybrałem taryfę bez opłaty handlowej. Choć była na samym końcu

A jak wybierałeś taryfę, to jaką wybrałeś? Masz na FV opłatę handlową?
Podpisałeś umowę na 2-3 lata? Czy wybrałeś umowę na czas nieokreślony z „Taryfą sprzedawcy”?


Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem tą ofertę na początku roku jak zmieniałem taryfę. Oprócz normalnych stawek i stałych jak wszyscy (mocowa, opłata za odczyty, licznik itp) dopłacasz właśnie te dodatkowe 17 zł co miesiąc przez okres trzech lat za tzw. „Prąd ekologiczny”
Przy rezygnacji płacisz karę umowną za każdy pozostały miesiąc do końca umowy.
Dlatego najlepiej mieć umowę na czas nieokreślony wybierając „Taryfę sprzedawcy”

Tu masz to fajnie opisane:
https://czysteogrzewanie.pl/2019/07/jak-uciec-od-oplaty-handlowej-za-prad/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dystrybutorem jest Energa i zużywam średnio 150-200kWh na 2 miesiące, a koszt takiej ilości prądu to w moim wypadku okolice 160 złotych obecnie, przy 3 fazach i mocy na umowie 19kW bodajże( albo nieco więcej). Kwoty jakie płaciłem bywały mniejsze gdy i prąd był tańszy ale i tak jest to dla mnie akceptowalny koszt za wygodę jaką daje prąd i jego dostępność w najbliższej okolicy domu. Mimo, że to żaden luksus w dzisiejszych czasach mieć prąd. Oczywiście to kwota razem z wcale nie małymi opłatami abonamentowymi, bo te jakby zliczyć to mam ponad 30 złotych samych abonamentów, opłat jakościowych, mocowych, transferowych, całodobowych i innych. Dobrze, że chociaż nie wrzucili jeszcze opłaty handlowej ale to tylko dlatego, że wszystkiego pilnuję, żeby mnie nie zrobili w ciula przypadkiem. Czyli zużywam 1000 do 1200 kWh na rok. Nawet nie bardzo opłaca mi się zakładać fotowoltaikę, szczególnie przy sytuacji jaka nas niebawem zastanie w tej kwestii. To już wolę płacić taką swego rodzaju ratę za prąd niż wybulić od razu kilkanaście tysięcy z nadzieją, że kiedyś się zwróci. Musiałbym zacząć zużywać więcej prądu a ja idę w dokładnie odwrotną stronę - im mniej tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
2 godziny temu, Sławek007 napisał:

Przeglądałem tą ofertę na początku roku jak zmieniałem taryfę. Oprócz normalnych stawek i stałych jak wszyscy (mocowa, opłata za odczyty, licznik itp) dopłacasz właśnie te dodatkowe 17 zł co miesiąc przez okres trzech lat za tzw. „Prąd ekologiczny”
Przy rezygnacji płacisz karę umowną za każdy pozostały miesiąc do końca umowy.
Dlatego najlepiej mieć umowę na czas nieokreślony wybierając „Taryfę sprzedawcy”

Tu masz to fajnie opisane:
https://czysteogrzewanie.pl/2019/07/jak-uciec-od-oplaty-handlowej-za-prad/

Jednym słowem byłem dupa jak 90 proc społeczeństwa i dałem się nabrać na te frazesy , niby czytałem i chciałem jak najtaniej bo prądu tam nie będę raczej za dużo używać tylko do remontu , jednym słowem przepisać licznik na żonę ale jaka taryfa to tylko Kaszpirowski jest w stanie odpowiedzieć bo ktoś tam dobrze pomieszał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.