Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozliczenie roczne Tauron


Rekomendowane odpowiedzi

Masz co miesiąc opłate mocową, abonamenty itp.

Mi wystawili prognozę na kolejne pół roku na jakieś 150zł. Zapłaciłem i mam spokój.

Szczerze przyznam, że też mam problem z rozkminą ich faktury co jest za co. Bo te 6 faktur na kolejne pół roku to jedna korekta z minusem, druga wyższa od kolejnych... Tak czy inaczej wychodzi mi co miesiąc ok 25zł opłat stałych i to się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te nierówne kwoty w 6-ciu fakturach Taurona biorą się stąd, że to nie jest 6 różnych dwumiesięcznych rozliczeń, tylko jedno roczne, które zostało mniej więcej rozdzielone po równo na te 6 faktur, po mniej więcej 2 miesiące każda. A mniejsze kwoty początkowych faktur biorą się z rozliczenia z zeszłym rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy okres rozliczeniowy z Tauronem przy fotowoltaice? półroczny? bieżący czy inne? Mam teraz rozliczenia półroczne i prognozy do zapłaty co miesiąc,po montażu nie wiem czego sie spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej okres roczny i jeżeli masz wystarczającą produkcje i nie musisz kupować energii, to przejść/pozostać na G11 żeby nie mogli robić ludzi w bambuko złodziejskimi rozliczeniami. Robi sie głośno w sieci o ich sposobach rozliczeń w taryfach G12, gdzie procentowo rozliczają taryfy nocna/dzienna i ludzie muszą dopłacać pomimo że z racjonalnego sposobu liczenia wynika coś z goła innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wello to nie jest roczne rozliczenie, to jest na pół roku, FV za każdy miesiąc.

Zerknąłem na to jeszcze raz i masz racje, że pierwsza FV to rozliczenie z poprzedniej prognozy. Mniejsza z tym, na razie opłaty są OK.

@Panstan ja mam okres półroczny styczeń-czerwiec, lipiec-grudzień. Tak było od momentu podłączenia fotowoltaiki. U teściów też mają półroczny ale liczone od listopada.... Wg mnie półroczne jest optymalne, na zużycie kWh i tak masz 12mc a ilość bieżącą masz podliczaną 2x a nie raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.