Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Fuzzy Logic2


desperados1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych produktami Kostrzewa .

Kupiłem piec wielofunkcyjny PELLETS FUZZY LOGIC 2 generacji w 2018 roku .

Poprzednio użytkowałem piec HEF-A  przez 10 lat .   Wymieniłem połowę pieca .  Wydajność super . 20 kW  grzało dom 180m2 bez zarzutu. 

Ale jakość a w zasadzie dokładność pasowania elementów palnika i podajnika słaba . Węgiel nie wypalał się równo w palniku . 

Ogólnie wymieniłem 5x ślimak,  podajnik , palnik ,  sterownik , okablowanie  i wentylator.  Z  pieca pozostała skorupa :)

Teraz do meritum sprawy . Otóż chciałem sobie poprawić czystość  w kotłowni i zakupić piec na palet ale z możliwością palenia węglem czy drewnem  również.

Taka fanaberia , na wypadek niestabilnej sytuacji w kraju .  Co się bezie bardziej opłacać w  przyszłości  .. 

Nowy piec zainstalowano poł roku po zakupie . Instalator Certyfikowany sprawi się na medal .  Okolice Wrocławia ...

Wkrótce się okazało że piec zrywa zabezpieczanie i się wyłącza  tak cyklicznie po max 10 dniach pracy .

Po 4 interwencjach  wezwany na pomoc  instalator rozłożył ręce .  Wada fabryczna , źle dopasowane kolano podajnika do palnika .W zasadzie żle pospawana obudowa palnika i podajnika ..  Zbierający się nagar zatrzymuje ślimak. ( za długie kolano )!

 

Dziś mamy rok 2021 i producent ma na mnie w poważaniu   żeby nie pisać brzydko.  Międzyczasie popsuł się tez  manipulator i parę innych drobiazgów .  Tandeta drodzy Państwo . Nie polecam .  Pani z infolinii Kostrzewy  nie mogła zrozumieć żę zgłaszam problem na gwarancji .  Dwa razy zapisywała mnie na płatny serwis !!!

Brak słów .  Za rok wywalę tego śmiecia na złom albo odeśle Kostrzewie w kawałkach.   Reasumując . Wciska się klientom ładnie opakowany szajs twierdząc że to jakaś tam nowa technologia a pod pokrywka dalej te same rozwiązania z dodatkiem często lipnego sterowania..   Marketing robi nam wodę z mózgu a Gwarancja

na zakupiony szajs jest skrzętnie omijana przez tego producenta,  sprawiają  pozory działania.  

Tu uwaga : na całą Polskę Kostrzewa ma chyba dwóch serwisantów  :) Brawo ! 

Może ktoś ma dobre doświadczenia ale ja  musiałem opisać swoje na forum ponieważ często wybór pieca jest na parę ładnych lat .... i nie za darmo.. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Wszystkich ja używam  pieca Kostrzewy Pellets Fuzzy logik 2  od 12 lat be przerwy pracował z pelietem drewnianym i z siana (to w dobie kryzysu cenowego groszku) ekogroszkiem i super. Oczywiście drobne usterki się przytrafiały wynikające z wyeksploatowania elementów. Z pieca jestem zadowolony. Ostatnio pojawił się przeciek oleju między motoreduktorem a podajnikiem  i poszukuję schematu albo parametrów uszczelniaczy jeśli ktoś ma schemat i katalog części będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.