Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownik Zaworu 4d


walbor62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po długiej przerwie na forum. Proszę o podpowiedź: mam zamontowany siłownik zaworu 4d / ARA ESBE /, w chwili obecnej zawór 4d jest zamknięty, temperatura zasilania 70 stopni, temperatura powrotu 25 stopni - co może się dziać?Kiedy sprawdzam pracę poszczególnych urządzeń na sterowniku pieca - słyszę wyraźnie jak zawór 4d zamyka się lub otwiera, jednak po przełączeniu na tryb automatyczny- zawór zamyka się i tak zostaje. Bardzo proszę o poradę co może być tego powodem. Piec Klimosz Ling Duo 25 KW, sterownik Economic 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po długiej przerwie na forum. Proszę o podpowiedź: mam zamontowany siłownik zaworu 4d / ARA ESBE /, w chwili obecnej zawór 4d jest zamknięty, temperatura zasilania 70 stopni, temperatura powrotu 25 stopni - co może się dziać?Kiedy sprawdzam pracę poszczególnych urządzeń na sterowniku pieca - słyszę wyraźnie jak zawór 4d zamyka się lub otwiera, jednak po przełączeniu na tryb automatyczny- zawór zamyka się i tak zostaje. Bardzo proszę o poradę co może być tego powodem. Piec Klimosz Ling Duo 25 KW, sterownik Economic 3000.

Witaj

Za niska temperatura powrotu. Układ grawitacyjny nie pracuje i nie podgrzewa powrotu. Wstaw fotki instalacji znajdziemy bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam quitar i Sanit System. Fotki będę mógł wrzucić dopiero za parę dni / moje dziecko " pożyczyło " aparat /. Wczoraj wieczorem zmieniłem tryb pracy kotła na " zima - CO i CWU ", zauważyłem , że zawór 4d, po uruchomieniu się pieca i podgrzaniu zasilania do około 58 - 60 stopni, zaczął się otwierać i szybko zaczęła rosnąć temperatura powrotu. Zawór otwierał się skokowo aż do końca, a następnie po niezbyt długiej przerwie, zaczął się zamykać , temperatura powrotu najpierw wzrastała / do około 50 stopni / później zaczęła spadać / podobnie jak temperatura zasilania /, następnie po zamknięciu się zaworu temperatura powrotu osiągała około 25 - 28 stopni i ten cykl powtarzał się do czasu przejścia pieca w stan czuwania.

Miałem cichą nadzieję , że powrót osiągnie właściwą temperaturę i tak pozostanie, niestety, zawór otwiera się i zamyka od końca do końca, temperatura powrotu wzrasta od 25 stopni do 50 a następnie znów spada do 25. Jeżeli macie jakiś pomysł , proszę o pomoc / nie chcę , żeby piec za szybko trafił szlag /. Zamówiłem regulator pokojowy Auraton 2020 TX Plus i mam nadzieję , że będzie to ostatni element mojej instalacji CO i CWU, być może przy montażu regulatora mój fachowiec będzie umiał wszystko połączyć tak , żeby wreszcie chodziło jak trzeba. Dodam, że w ubiegłym roku po zainstalowaniu pieca, od razu był również zamontowany zawór 4d, lecz nie miałem siłownika i regulowałem zawór ręcznie - i wszystko chodziło dobrze!

Pozdrawiam i proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kolego problem może również polegać na montażu siłownika w stosunku do ustawienia zaworu ( złe polożenie wrzeciona w stosunku do sposobu montażu sterownika), tak przynajmniej to wygląda gdy nie ma podnmieszania przy zamkniętym siłowniku( podcięcie na wrzecionie po zdjęciu adaptera powinno być ustawine na 45 stopni w stosunku otwarcia zaworu na Dom) i wówczas powinno to być razem zesprzęglone(stąd problem że zapadka jest o 90 stopni do góry nogami.

 

pozdr i w razie w odsyłam do strony Afriso gdzie można w zakładce pomoc techniczna pobrać instrukcje montażu tego siłownika w języku poskim.

 

warto również sprawdzić podłączenie przewodów( czasrny zamienić z brązowym)

 

A Kolega zwrócił uwagę na daty wcześniejszego posta ? :rolleyes:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dzieje się tak dlatego że obieg kotła jest grawitacyjny i za mały przekrój rur?Ja bym pompkę wsadził na powrocie do kotła ,jak zaznaczyłem,u mnie tak jest i działa bezproblemowo.

post-22550-0-23885100-1319878200_thumb.jpg

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.