Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark DuoBoss 19 kw a 60m2


Rafał78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie pozostał mi kocioł Stalmark DuoBoss 19 kw. Chciałem go wykorzystać u teścia do ogrzewania małego domu 60m2. Proszę o infor czy te 19 kw będzie działało dobrze przy tak małej powierzchni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 kW na powierzchnię 60m² to same kłopoty. Kocioł więcej będzie stał w podtrzymaniu niż pracował,a podtrzymanie to strata opału. Do tego dym i sadza w kotle. Nie wiem jakie teść ma tam ocieplenie i jaką instalację/grzejniki,podłogówka,czy mieszaną/ ale jaka by nie była to tam max 9kW. No chyba że tym kotłem będziesz ładował bufor. Wtedy kocioł pracuje czysto i ekonomicznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie to styropian 10cm, okna 6 komorowe 2 szybowe, ogrzewanie grzejnikowe. Nie wiem w czym miałby pomóc bufor ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy przy takim buforze kocioł nie będzie spalał za dużo węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie spalał mniej i czyściej ze względu że nie będzie "duszony", cały nadmiar ciepła pójdzie Ci w bufor a nie ze bedzie kiszony opał i zamieniał się w obrastanie Komory pieca smołą. Dodatkowo bufor Ci się przyda na przyszłość gdyż zgodnie z przepisami kupując nowy kocioł musisz mieć bufor. Bez bufora nawet nie montuj tego pieca, szkoda tylko roboty gdyż będzie non stop kieszenie opału. Zalepi Ci smołą piec oraz komin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy do kotła z podajnikiem bufor się nadaje. Zalecane jest to do kotłów zasypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mniej i czyściej"... To są słowa osób które nawet nie wiedzą co to za ustrojstwo stalmar duobos a właściwie sadzmark. Jakbyś nie palił i tak będziesz największym producentem sadzy w okolicy do tego czyszczenie co 2 dni gwarantowane. Zastanów się co najmniej 5x czy oby napewno chcesz używać tego dziadostwa.
Na rynku wtórnym jest wiele udanych kotłów. Tego lepiej zutylizować i zapomnieć.

@rafal87 bufor przy kotkach 5 klasy jest obowiązkowy jest chcesz mieć gwarancję.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi przepis, który mówi o konieczności montowania bufora ciepła w kotle 5 klasy. W instrukcji Stalmark ecosilver na pellet brak inf. o obowiązku montowania bufora ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.