Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie W Domku Letniskowym 60M2


mezowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, 

mam problem z wyborem ogrzewania do domku letniskowego o pow. 60m2. Domek użytkowany jest weekendowo, ale możliwe że zamieszka w nim jedna osoba. Obecnie grzałem zwykłą farelką, ale nagrzewał się tylko jeden pokój, a żeby ogrzewać kilkoma farelkami 3 pomieszczenia, przy włączonym bojlerze, rachunek był zbyt wysoki, a linia napięcia jest za słaba na mojej ulicy.

Domek nie ma wymurowanego komina i tu pojawia się problem, chciałbym aby to ogrzewanie wyszło w granicy do 2000zł lub 2500, ponieważ tak jak napisałem jest to domek letniskowy, zimą przyjeżdża tu się na weekendy, nawet nie każdy, a dobrze było by posiedzieć w cieple, mozliwe że w przyszłości zamieszka w nim jedna-dwie osoby. 

Myślałem nad piecem kaflowym lub małym piecykiem typu Koza czy Kubuś ale wydaje mi się że ogrzeje on tylko jeden pokój i nie da rady ogrzać dwóch pomieszczeń (nie liczę łazienki bo tam ciepłą wodą się nagrzeje lub otwierając drzwi od kuchni, chyba że będzie jakieś dobre rozwiązanie), ponieważ dom nie ma komina, myślałem nad wybiciem dziury w ścianie i odprowadzanie spalin od pieca kaflowego rurą stalową na zewnątrz. 
Innych pomysłów nie mam, jestem kompletnie zielony w tych sprawach ponieważ na codzień mieszkam w bloku i wystarczy że odkręcę grzejnik smile-2.gif

Proszę o pomoc w wyborze, co najlepiej by się sprawdziło w takich warunkach i nie dużo by to kosztowało smile-2.gif Dodam że domek znajduje się w okolicach Poznania, więc jeśli ktoś poradziłby dobrego fachowca to również proszę o namiary smile-2.gif

Z góry, serdeczne dzięki. Dorzucam rzut domku smile-2.gif

post-60792-0-20161400-1417787888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za rzut domku, ale napisz jeszcze czy w pobliżu znajduje się sieć gazowa.Moim zdaniem najlepiej ogrzewać taki domek przy pomocy gazu i chyba najtaniej. W czasie gdy nie ma nikogo kociołek podtrzymywałby temperaturę dyżurną np. 12*C, aby pozostała instalacja nie zamarzła.Takim kociołkiem dałoby się też sterować poprzez internet, lub ustawić go w systemie tygodniowym.Przyjeżdżasz a tu już ciepło od 2 godzin.Taki Kociołek też nie wymaga komina nad dach.Spaliny można wyprowadzić rurą poziomą przez ścianę,To tyle na początek dyskusji.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze z własnego doświadczenia, najtaniej jest kominek z rozprowadzeniem ciepła, po 2 godz temp komfortowa ok 18 stC, po 3 22, a potem tylko pilnować ognia. Plus jest taki że komin idzie przez środek domku i również grzeje i kumuluje ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Myślę,że warto by się zastanowić nad ogrzewaniem tego domku przy pomocy podczerwieni (maty,panele).Podaję adres strony; www.e-instalacje.pl/a/16624,ogrzewanie na podczerwień-marki grenie#comnet art.311882 .W tym artykule autor usilnie przekonuje jakie jest tanie i wygodne.Napewno njbardziej sterowalne i bezpiecznejsze (jesli chodzi o zamarzanie).Może ktoś z szanownych forumowiczów zetknął się z tym rodzajem ogrzewania-to proszę o wypowiedzi.Zaletą tegoż typu jest też to ,że można wykonać go samemu.Nie jest to reklama z mojej strony.Jeśli .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetknąłem się z tym ogrzewaniem gdy proboszcz założył promienniki w kościele. Panowie, z dala od tego! Jak stanie się bokiem do takiej lampy to jedno ucho piecze, w drugie nadal zimno. To nie nagrzewa powietrza ani murów, tylko daje uczucie ciepła. Teraz zamiast tego szajsu jest nagrzewnica na gaz z wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zależy od regulacji.Być może ,że w mniejszych pomieszczeniach czujniki,regulatory działają lepiej.Moim zdaniem w kościele to najlepiej sprawdziłoby się ogrzewanie podłogowe.Na przykład temp. posadzki,podłogi  14*C.Byłoby moim zdaniem najbardziej przyjazne dla ludzi w ubraniach zimowych.Temp. można byłoby ustawiać na podstawie opinii uczestników mszy.

Wracając do tematu -moim zdaniem w domku letniskowym należy wziąć pod uwagę czasowy brak nadzoru nad ogrzewaniem.W razie jakieś awarii -skutki.Do tradycyjnego ogrzewania dodatkowo UPS (brak prądu),itp.

Jeśli chodzi o to ogrzewanie co wskazałem to podobno jest to jakaś nowość.Chodzi mi o maty podłogowe, a nie panele ścienne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pytanie aktualne, to ja taki domek ogrxewam pradem zmienilem taryfe na wekendowa. Zalozylem dterownik, jak chce tam pojechac wysylam sms i domek sie grxeje, dodatkowo sterownik utrzymuje 7 stopni

 

Oczywiscie w dmu mam piec kaflowy i w pokojach kozy jak przyjade do rozpalam w piecach, ale domek jest juz cieply caly rok zamykam w 2500 zl w tym woda, swiatlo, lodowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.