Skocz do zawartości

mr2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Urządzam właśnie biuro w mieszkaniu w starym, wolnostojącym domu (dom ma 3 mieszkania, podpiwniczony, poddasze nieużytkowe, budynek z lat 40-tych, cegła). Wymieniam okna na nowe (plastiki), robię też elewacje i ocieplenie, ok. 12 cm styropian. Mieszkanie (biuro) ma 60m2, 3 pokoje, leżące w zasadzie w linii prostej (amfilada). W mieszkaniu tym mam wyłącznie prąd (220V) + dwa stare, wielkie piece, których oczywiście chciałbym się pozbyć (piece mają zapewne za sobą wyjścia kominowe). Planuję też położenie nowej podłogi więc w grę wchodzi np. ogrzewanie w podłodze (jeśli warto). W biurze nie planuję łazienki - będzie wyłącznie kibelek (nie potrzeba ciepłej wody) + mikro kuchnia, gdzie na dobrą sprawę wystarczy mały przepływowy ogrzewacz wody - mycie rąk i szklanek).

 

I teraz mój dylemat: jak najefektywniej ogrzać taką powierzchnię? Biuro będzie czynne od PN do PT w godź. 9:00-19:00. Weekendy wolne więc może być tam dużo zimniej (zalecana jakaś automatyka).

 

Bardzo dziękuję za wszystkie pomysły.

 

Pozdrawiam,

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to biuro to polecam klimatyzator z pompą ciepła typu split lub podsufitowy

spokojnie sobie da rade z grzaniem w zimie i jednoczescnie z klimatyzacja latem

tylko jedno ale jest przy tego typu rozwiązaniu ze w przypadku spadku temp zewnetrznej ponizej -15st trzeba sie dogrzewac zwykłym grzejnicznkiem ale takich mrozów mamy kilka dni w roku

takze polecam tego typu rozwiazanie a koszty eksploatacji sa podobne do spalania gazu ziemnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzam właśnie biuro w mieszkaniu w starym, wolnostojącym domu (dom ma 3 mieszkania, podpiwniczony, poddasze nieużytkowe, budynek z lat 40-tych, cegła). Wymieniam okna na nowe (plastiki), robię też elewacje i ocieplenie, ok. 12 cm styropian.

 

12cm to minimum żeby spełnić obecną normę U<0,3 dla ścian, ale nie jest to optimum ekonomiczne. Przy dzisiejszej niskiej cenie styropianu i zamiarze ogrzewania prądem opłaci ci się nawet dołożenie tych 8zł/m2 i izolacja 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Zapomniałem dodać jeszcze, że instalacje chciałbym zrobić dość tanio (i szybko), a koszty ogrzewania będą dzielone na 4 osoby (podwynajem powierzchni biurowej dla znajomych).

 

Obawiam się, że klimatyzator z pompą ciepła to rozwiązanie dość drogie, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojecie wzgledne ,jesli chodzi o markowy sprawdzony sprzet tookoło 6-8tys trzeba liczyc jesli to drogo to pozostaja grzejniki elektryczne co prawda za 200zł estetyczny sie kupi ale eksploatacja to dopiero bedzie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem ostanio w firmie zajmującej się ogrzewaniem elektrycznym (jak widzicie cały czas drążę temat, bo remont biura mi sie przeciąga). Facet zaproponował ogrzewanie podłogowe. Obliczył mi instalację 6,12kW położoną na 50m2 - wyszło za całość w granicach 3500 zł brutto (przewody, programowalny sterownik z dwoma czujnikami tmp., siatka do instalacji, itp.). Oczywiście do tego dojdzie robocizna oraz izolacja podłogi (styropian ok. 5-10 cm). Budynek jest podpiwniczony. Postanowiłem też, że wykorzystam przewód kominowy i postawię jakąś nowoczesną kozę (ok. 10kW) w celach dekoracyjnych, ale w której będę grzał jak będzie naprawdę zimno. Myślałem o czymś takim: http://www.uniflam.pl/?p0=15&p1=2&o=34.

Czy wg Was takie rozwiązanie kompleksowe ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.