Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przerobić kocioł gs na ds


bernijol1

Rekomendowane odpowiedzi

A ja znalazłem coś takiego. Mało tego, żona dzwoniła dziś aby dowiedzieć się o dotacje na termo izolacje. Oczywiście warunkiem uzyskania dotacji jest wymiana źródła ciepła i tu pan przy telefonie powiedział że żaden kocioł na paliwo stałe nie spełnia wymogów 5klasy oprócz kotła na eco groszek. Żona mówi-jak to przecież są kotły 5 klasy na paliwa stałe chociażby zgazowujący drewno HG  ale nie tylko. Facet się nieco zmieszał i w sumie wiele już się nie dowiedziała. Ot kąpetęcja. 

Screenshot_2021-04-14-22-38-53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet dobrze powiedział, na kocioł węglowy dostaniesz dotację,ale na podajnik. Żaden zasypowy 5 kl z buforem nie dostanie wg tych przepisów. Jak jest gaz w pobliżu to z dotacją opłaca się go doprowadzić, dotacja zdaje się na podłącz,instalacje kotła i kocioł gazowy, oczywiście w jakichś ramach pieniężnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panstan źle mnie zrozumiałeś, żona pytała o możliwości otrzymania dotacji na termo modernizacje dokładniej ocieplenie ścian. Facet powiedział że warunkiem jest wymiana kotła na 5klasy. Żona zapytała czy kocioł może być na drewno np. A ten stwierdził że kotłów na drewno czy węgiel 5klasy nie ma. Żona nie pytała o możliwość dofinansowania zakupu takiego kotła bo to wiemy że na paliwo stałe już od nowego roku nie dofinansowują kotłów tylko o to czy jeśli taki kocioł zakupi we własnym zakresie czy będzie spełniać inne wymagania. Chodziło tam o to że dom mamy po rozbudowie starego. Mniejsza o to. Facet poprostu stwierdził że kotłóe 5klasy na paliwo stałe wogóle nie ma. Cyt. "A gdzie taki kocioł pani kupi? Nie ma kotłów 5klasy na paliwo stałe, tylko ekogroszek ewentualnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.