Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Się Opłaca


Aras79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Przymierzam się do budowy domu i nie mam pojęcia jakie wybrać źródło ogrzewania domu i wody użytkowej.Przedstawię co mniej więcej będzie.

 

Dom budowany parterowy 113m2 pow użytkowej:

 

Ytonga ENERGO 36,5-ściana jednowarstwowa + tynk akrylowy

Fundament 15cm styropianu

Dach 30cm wełny

Okna 3 szybowe

 

Ogrzewanie podłogowe+jeden grzejnik w łazience+3 grzejniki ( po 1 na pokój) w pokojach+1 grzejnik podłogowy w salonie przy drzwiach tarasowych.

 

 

Na początku zamierzałem jeden z pokoi poświecić na kotłownie w której stał by piec Kostrzewa SDS Ceramik 200.

Ale stwierdziłem że ceny węgla i drzewa z roku na rok są coraz wyższe a w dodatku żeby łatwo było je dostać w dobrym gatunku jest ciężko.

 

Wiec teraz planuje w pomieszczeniu gospodarczym zainstalować Kocioł kondensacyjny-tylko nie wiem jakiej marki a mam na oku kilka jak :Wolf , Vaillant , De Dietrich.

Ponieważ nie mam możliwości korzystania z gazu ziemnego więc będę zmuszony ogrzewać gazem płynnym.

 

Jakiej mocy dobrać kocioł do takiego domu?

 

Czy warto zainwestować za zestaw kocił kondensacyjny+kominek z płaszczem wodnym+zasobnik 300 L +solar ?

 

Podobną instalacje jak przedstawia jedna z firm:

 

http://makroterm.pl/pakiety,promocyjne,200...tegratorem.html

 

http://makroterm.pl/

 

Czy przy takim zestawie jak będę palił kominkiem to kocioł wyłącza się?

 

Czy rachunki za gaz w takim układzie będą wysokie?

 

Jaki kocił kondensacyjni i o jakiej mocy?

Ewentualnie co sądzicie na temat takiego systemu ogrzewania -wady zalety?

 

Czy ktoś posiada taki zestaw i może pochwalić się o jego sprawności i oszczędności na gazie jakie uzyskał w tej konfiguracji?

 

Prosił bym o jakieś konkretne i poważne odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek masz {w planach} prawie pasywny ja mam podobnie i powiem tak kiedys przed dociepleniem palilem na okraglo a teraz po ociepleniu upal ze nie idzie wyrobic :angry: na dzien dzisiejszy pale ze2-3 h na dobe i trzeba okna otwierac zima pale 2-3 h rano i wieczorem powiem tak miales na tyle kasy to i teraz pomysl nad pompa ciepla albo panela sloneczne + jakis kominek bo z cenami opalu ostatnio mozna zwariowac a mowie ci ze bedzie gora tez ma 15-17 cm styr bez ocieplenia dachu aty masz welne na dachu :D lepiej zainwestuj w nowa technologie a dodatkowo tani kominek w razie awari i daj se spokuj kotlami czy zbiornikami i nnym badziewiem pomysl i nizaluj kasy 1 na termos 2 na nowe technologie jakies doplaty sie zalapiesz tak ze moze sie oplacac AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żadnych pomp ciepła unikam tego badziewa.Chciałbym tylko sie dowiedzieć czy taka instalacja jaką oferuje Makroterm-czyli kominek z płaszczem wodnym+kocioł kondensacyjny+zasobnik 300 L +solar ma rację bytu i czy ktoś taki system użytkuje i jakie z tego tytułu ma korzyści.

 

A i mam jeszcze jedno pytanie ile w dobrze ocieplonym domu do 120m2 zużyje nam na dobe gazu w m3 piec kondensacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Przymierzam się do budowy domu i nie mam pojęcia jakie wybrać źródło ogrzewania domu i wody użytkowej.Przedstawię co mniej więcej będzie.

 

....

 

Witam,

Przede wszystkim rozważ, do jakiego paliwa lub opału masz dobry dostęp i czy zamierzasz wydzielić osobny budynek lub pomieszczenie pod kotłownię. Zastanów się też, jaki nakład pracy (i zabrudzenia) zaakceptujesz, aby ograniczyć koszty ogrzania domu i ciepłej wody - koszty ogrzewania są w odwrotnej proporcji do komfortu!

A propozycja pompy ciepła jest jak najbardziej sensowna, wysoki komfort i niskie koszty eksploatacji, tylko inwestycja kosztuje wyraźnie więcej. Dobra rada: warto wykonać sobie rachunek kosztów w horyzoncie np 10 lat, uwzględnij coroczne wzrosty kosztów opału w granicach 5-10%, wnioski bedą bardzo interesujace. Pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.