Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie koksom viadrus


bercus

Rekomendowane odpowiedzi

Do szkoli zawiezli mi koksa do palenia i poczalo meczenie.Kociol 62KW przy koksiku.Zawsze mam problem z dopalaniem,wieczorem odpalam,wszystko ok sa rozpala,pozwoli,no grzeje i wygrzeje.Jutro ale na kotlu 20°,blisko wygasnienia i po pogrzebaniu za malo žarku i po calym rusztu jescze warstwa 20 cm nie spalonego koksa.Kociol chodzi na miarkownikach przy temp.50°.Testowalem juž rozne warianty palenia: Z PW,bez,miarkowniki,miarkowniki + stala blokowana sczeline,klapa kominowa zatwarta,otwarta.Jescze mysle nad zmniejszaniem kotla ceglami?Dla czego ta bestija gasnie,przy brikietach rozpalam od gory i bajka,jutro žonka doklada na žar drzewnom i jest szybko rozgrzane,wieczorem ponownie od gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na ten temat można poczytać tutaj:

https://czysteogrzewanie.pl/podstawy/jak-palic-koksem/

Oraz kilka pierwszych postów które pisał Heso:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego

Wynika z tego że zbyt duże przymknięcie powietrza zahamuje mocno proces spalania i później ciężko ma się to ponownie rozbujać.

Redukcja CO2 do CO w obecności węgla (koksu) jest endotermiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Kiedy dziado palil na koksie,nie pamietam takich problemow,cieszylem sa koksom do mniejszego szrapania z codziennym rozpalaniem i mam na odwrotno.Pare kawalkow niedopalu z dziadom bylo,ale taka ilosc i že by gaslo to nie.Miarkownikow nie bylo na emke,tylko sczeline na zebatej zapadke.Wyprobujem zwiekszac sczeline pewna po zamknieciu miarkownikow do utrzymania žaru.Kociol wewnatrz ponad meter dlugi,to juž jakies powietrze potrzebne.Wyglada tak,jakoby po otwarcju miarkownikow juž nie polapalo rozpedzac.Nie ma možliwosci zagladac w kociol w trakcie pracy,tylko jutro,wieczorom.Nie wiem,czy po nagrzaniu i jak dlugo zamkniety doplyw powietrza,informacje od žonki,to z kotlom jak z gwiazdoletom  .Može w weekend poniecham palic,no nie chce xkrat latac w szkolu i dom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby ten koks? Może to koks hutniczy. Najlepsza granulacja to taki groszek, grysik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.