Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje pomocy .ogrzewanie


kondiszymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i to dość poważny odrazu powiem że instalacja była robiona 3 lata temu i dopiero teraz wyszła taka sytuacja, a więc mam w domu 4 grzejniki , woda w bojlerze się gotuje bardzo często w kuchni i łazience grzejniki mam ciepłe do połowy ale są bardzo gorące , a w dwóch pokojach zimne jak lód bardzo proszę o pomoc , o jak jakieś rozwiązanie nie jestem hydraulikiem więc nic nie wymienię dołączam zdjęcia i bardzo proszę o jakieś porady

16154961292394723304775659110092.jpg

16154962006446319198750007981295.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka nie padla? Potestuj jescze "zaklopkac" na to UFO w srodku niebieskiej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popa działa , bo jak wyłączam z prądu i włączam słychać jak pracuje , też odkręciłem ta śrubę żeby sprawdzić Czy kropelki wody lecą . Zaklopkac? Tzn ?

Ta niebieska rura , jak palę w piecu jest gorąca 

A ta co idzie od bojlera rura ta poniżej , jest przed trójnikiem Ciepła a druga część jest zimna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondiszymon napisał:

w dwóch pokojach zimne jak lód

Może trzeba je odpowietrzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bojlerze brak regulacji i woda "idzie" najkrótszą drogą, czy przy grzejnikach są zawory? Jeśli tak to jakie?

Spróbuj pompę dać na 3 ci bieg by sprawdzić czy coś się zmieni.

Nieprawidłowe połączenie wody użytkowej z instalacją grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pompa jest uszkodzona albo zawór różnicowy, trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja wymieniałem kilka dni temu bo pompa przestała pompować mimo że było słyszeć szum zwiększający się po przełączeniu z 1 na drugi bieg , wymieniłem i wszystko w normie , a co do bojlera to mógłbyś zawór zasilający bojler przymknąć do połowy lub 3/4 i wtedy sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa może mieć oberwany wirnik, a zwór różnicowy powinien zrobić "puk" przy starcie pompy jeśli tego brak sprawdzić pompę - jeśli ok to wymontować i wymienić zawór różnicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór różnicowy to to zgrubienie na niebieskiej rurze potrzebny do prawidłowej pracy pompy w tym układzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, RedEd napisał:

Pompa może mieć oberwany wirnik, a zwór różnicowy powinien zrobić "puk" przy starcie pompy jeśli tego brak sprawdzić pompę - jeśli ok to wymontować i wymienić zawór różnicowy

A u mnie zawór rużnicowy robił puk ale po kilku godzinach już nie pompowało a łatwo to sprawdzić u mnie idzie bo mam bojler dwupłaszczowy zrobiony jako ochrona powrotu i normalnie jest w nim 59 stopni a jak ta pompka zaczęła bajzlować to miałem 49-52 stopnie po kilku godzinach , pampka jakaś weberman czy coś takiego , teraz zapodałem grundfosa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.