Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuję pomocy przy podziale rozliczenia za ogrzewanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zarejestrowałem się na forum w poszukiwaniu odpowiedzi. Przedstawię sytuację:

Jestem najemcą lokalu użytkowego o pow. ok 200m2, wynajmujący mieszka w tym tym samym budynku nad nami i posiada podobny metraż. Tuż obok znajduje się drugi budynek który spełnia funkcję noclegową (ok. 400m2), w tym budynku znajduje się kotłownia który obsługuje oba budynki. Jest tam piec na węgiel i na ropę. Podczas podpisywania umowy zaproponowano nam rozliczenie od powierzchni, czyli za 200m2 z całości 800m2 czyli płacimy za 1/4 całości. Dowiedziałem się ostatnio, że jest tam możliwość włączyć oddzielnie przepływ ciepłej wody z pieca do grzejników w budynku noclegowym i oddzielnie w budynku, którym znajduje się nasz lokal i mieszkanie właściciela. Podobno instalacja działa tak, że w pierwszej kolejności ciepła woda z pieca idzie na budynek noclegowy a następnie do naszego budynku. Nie wiem czy ma to wpływ, ale temperatura w naszym lokalu jest nie do przyjęcia a koszt wysoki. W związku z tą sytuacją mam pytanie, czy istnieje jakaś możliwość podziału tak abyśmy mogli rozliczać się na podstawie zużytego ciepła w tych dwóch budynkach oddzielnie? Jakieś rozwiązanie które spowoduje, że na podstawie liczników będziemy mogli uczciwie rozliczyć oddzielnie obiekt noclegowy i oddzielnie budynek naszego lokalu i domu właściciela?

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie rozliczenie musi zgodzić się właściciel obiektu. Trzeba przebudować instalację i założyć ciepłomierze. Inaczej tego nie rozdzielisz. Jest jeszcze kwestia obsługi kotła. Ktoś tam pracuje i należy się wypłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty legalizowanego ciepłomierza powinny zamknąć się w granicach 1000zł. Jaka przeróbka instalacji jest wymagana, tego nikt nie wie, szklana kula nic nie podpowiada 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynków tak, ale lokali nie. Będziesz na wspólnym liczniku z innym lokalem. Na inny lokal będzie szło 3/4 mocy grzewczej, a do ciebie 1/4 mocy grzewczej. Zakładam że lokale są identyczne (wiem, nie są), to gdzie tu sprawiedliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.