Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Vegas 18kw jakie ustawienia


Mopsik19821

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.09.2022 o 11:04, Mopsik19821 napisał:

Dom ocieplony pow.grzania 200m pompa co ,pompa cwo boiler stojąc 150l zawór 4drogowy afriso sterowniki st-755

Można o kontakt z i pomoc w ustawieniach st755 pana 1mps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja to opanowałem zmniejszając obroty z fabrycznych 100-280 na 60-160, i maxymalna temperaturę spalin ustawiając na 200, i chyba ten kaganiec na spaliny spowodował uspokojenie się kotła. Ja co prawda mam zadaną na 60, gdzie przy obecnych temperaturach na grzejniki idzie jakieś 34-36 od pogodówki. Bez tych zmian w spalinach i obrotach parę razy mi się alarm temperatury włączył. Teraz przebija w nadzór z racji małego odbioru ale kocioł nie przeciąga więcej jak te 5-6 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mopsik19821 witam, za duża moc kotła jak na tę temperatury a moc to dawki paliwa. Co do zmniejszenia obrotów nie podzielam tej opinii w tym konkretnym przypadku. Wystarczy zmniejszyć dawki np. 2-6, przerwa może na razie zostać. Druga sprawa to dawki w nadzorze ale o tych nic nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszyć moc kotła a nadzór ustawienia 1s podawanie 3min przerwa 10min wentylator 30 

Czyli zostawić 100 i240 a zmniejszyć dawki 2-6 tryb pracy a co zprerwa podawania 30-65

Jak coś to proszę o kontakt 604993374

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że ma to sens. Nic nie zmieniasz tylko przełączasz. Teraz tylko pytanie jak długo będzie stał w tym trybie w nadzorze i tu regulować tylko przerwą podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu ma być wyłączona. Przypadku załączonej priorytetem dla sterownika będzie temperatura wody powrotnej efekt zimne kaloryfery. Aby zapewnić właściwą temperaturę powrotu przy zaworze 4 drogowym obowiązkowo pompa na powrocie. W innym przypadku, nieefektywne spalanie i cuda na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz pompy na powrocie to ja zainstaluj puki ciepło. Pokaż zdjęcia instalacji. Zmniejszenie zadanej na zaworze w tym przypadku odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardziej chodziło mi o widok z nad pieca, wyjścia z pieca na 4 drogowy i powrót z 4 drogowego do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu powinna być pompa, rozumiem że jest to powrót z 4 d do pieca. Nie widać gdzie jest wpięty powrót z bojlera. Oczywiście przed pompa zawór z sitkiem, pompa, zawór zwrotny i następnie zawór kulowy zwykły i dopiero za tym zaworem powrót z bojlera. Rozumiem że zasilanie bojlera jest z 2 wyjścia z kotla.988664897_IMG_20221027_162051.thumb.jpg.9e48f8423e84dcdaa62e8d6a9ecc0e822.jpg.a6113de44da55b413d5ec574b3e85614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obok, czyli wpięty w ten mały otwór który jest przeznaczony na zawór spustowy ? Jeżeli tak to mistrzostwo świata- do poprawy .

Teraz kwestia rosnącej temperatury o czym pisałeś na początku mnie nie dziwi, dopuki nie założysz tej pompy tak się będzie działo.Góra gorąca dół zimny czyli 70/30. Nic tej wody nie miesza tylko jest wyciąganą. Więc teraz twój ruch musisz zdecydować czy chcesz się męczyć i biadolić czy mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem telefon proszę o kontakt bo się nie zgadamy 

U góry pieca są 2zasilania instalacji co i bojlera instalacji idzie dozaworu 4drogowego a drugi do boiler i jest pompa obiegowa do boilera i powroty z instalacji do zawór 4drogowy i do pieca i zawór spustowy i z boilera powrót do pieca do drugiej rury z tyłu pieca 

A na zasilaniu za zaworem 4drogowym jest też pompa zasilająca instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.