Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym ocieplić strop.


Alewalneło2

Rekomendowane odpowiedzi

Czym ocieplić strop? Aktualnie zalegają tam trociny drzewne jakieś z 5-7cm, które nic nie ocieplają.
Wełna czy styropian? Jakiej grubości? Co taniej wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zawsze możesz go w betoniarce zmieszać z niewielką ilością cementu i śladową ilością wody a wyjdzie ci styrobeton choć moim zdaniem perlit lepszy bo fajnie wygłusza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- granulat wełny skalnej np paroc blt 9. Dobry do zasypania trudno dostępnych miejsc, z jednego worka wychodzi około 3m2 na grubość 15cm. Żadna maszyna do mielenia nie potrzebna wystarczy pogłaskać trochę rozcięty worek i rośnie jak popcorn.

- dobrą opcją na stropy jest tania wełna np knauf z casto za 7zł/ m(15cm) ale w dwóch warstwach, pierwsza pomiędzy belkami, wyżej nowe belki  prostopadle na starych a pomiędzy nimi druga warstwa na mijankę i z powrotem podłoga. Ja tak zrobiłem i zrobił się termosik bez mostków na belkach o naprawdę konkretnym oporze R za jedyne 14zl/m2. Można na jedną ale to lepiej coś droższego o niższej lamdzie wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku docieplałem czymś takim https://www.rockwool.pl/produkty/granrock-super/?selectedCat=dokumentacja produktowa

Wdmuchiwali maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @mkwapisz

Czy mogę wiedzieć  ile taka przyjemność kosztuje tzn.maszynowe wdmuchiwanie.

Sam rozważam czy nie zrobić tego u siebie na stropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że jest bazowa cena usługi w której jest zawarte trochę materiału (ilość do pominięcia), a później płacisz już tylko za dodatkowe paczki.

U mnie do ocieplenia było niecałe 120m2. Na warstwę 30cm (tyle było ustalone w umowie) poszło 45 paczek, łącznie 900kg wełny skalnej. Jak sprawdzisz ile kosztuje paczka, to będziesz wiedział ile stanowiła usługa. Całość trwa relatywnie krótko - chyba z 3 godziny robili, ale dostęp był łatwy i nie musieli kombinować. Przy podpisywaniu umowy warto ustalić co, albo jak musisz przygotować ze swojej strony, żeby ekipa ci potem nie powiedziała że oni tego nie mieli robić. Koszt całości 6900. Firma Cels. Chyba robią po całej Polsce. Zasadniczo nie mam zastrzeżeń. Mieli zrobić zdjęcia po wykonanej pracy jako dokumentację, a nie zrobili. Jest to szczególnie istotne w krytycznych i niewidocznych punktach, no i czy grubość warstwy się zgadza (ustawiają znaczniki). Mnie np. zależało bardzo na obsypaniu komina. Docieplenie zrobiłem przy okazji wymiany pokrycia dachowego, stąd łatwy dostęp od góry. Zdjęcia zrobiłem sam.

Co do uwag. Wszystko zależy jak jest ze stropem albo konstrukcją dachu. U mnie są wiązary, więc wełna obciążyła konstrukcję dachu. Sprawdź to u jakiegoś architekta. Może trzeba zrobić wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam wiązary prefabrykowane.Obliczone są przez projektanta na ocieplenie stropu wełną o gr.35 cm  ,więc nie będzie problemu. Miałem ocieplać sam układając wełnę na mijankę,ale coraz bardziej kusi mnie to że w tym  czasie wdmuchiwania wełny to mogę zrobić coś innego na budowie. Bo układając sam czasowo wyjdzie duuużo dłużej niż 3-4 godz.Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o tym ,że to nie ma takiego współczynnika przenikalności cieplnej jak wełna z rolki więc warstwa musi być grubsza. Trzeba by to przeliczyć. Ja mam stary dom. W nowym to bym chyba jednak układał od dołu. U siebie na upartego mógłbym ułożyć wełnę, ale ryzyko zbyt duże, bo było już 15cm wełny, a pod spodem tylko kartongips. Na obrzeżach budynku praktycznie niemożliwe żeby się dostać i robić. Zbyt nisko i zbyt duże ryzyko wpadnięcia na pokoje przez sufit ? . Na YT zobaczysz jak to się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mkwapisz napisał:

to nie ma takiego współczynnika przenikalności cieplnej

Tak wiem o tym i dlatego myślałem dać 35-40 cm.

W sumie to zależy od gęstości nasypowej.Musiałbym skontaktować się z Rockwoolem żeby obliczyli mi warstwę izolacji jaka potrzebuję. Dom mam nowo budowany, paroizolacja już położona.Tylko wchodzić przez schody strychowe w garażu i sypać lub układać.

Nie mam zakamarków poddasze nieużytkowe z możliwością adaptacji , ale na razie jako graciarnia zamiast piwnicy będzie.

Musze to jeszcze przekalkulować czy mi będzie się to opłacać.

Robię w domach szkieletowych , pojęcie mam tylko czasu brakuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkwapisz

Ten granulat z wełny skalnej to coś podobnego do celulozy, która również wdmuchiwana jest do ociepleń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że jest bazowa cena usługi w której jest zawarte trochę materiału (ilość do pominięcia), a później płacisz już tylko za dodatkowe paczki.
U mnie do ocieplenia było niecałe 120m2. Na warstwę 30cm (tyle było ustalone w umowie) poszło 45 paczek, łącznie 900kg wełny skalnej. Jak sprawdzisz ile kosztuje paczka, to będziesz wiedział ile stanowiła usługa. Całość trwa relatywnie krótko - chyba z 3 godziny robili, ale dostęp był łatwy i nie musieli kombinować. Przy podpisywaniu umowy warto ustalić co, albo jak musisz przygotować ze swojej strony, żeby ekipa ci potem nie powiedziała że oni tego nie mieli robić. Koszt całości 6900. Firma Cels. Chyba robią po całej Polsce. Zasadniczo nie mam zastrzeżeń. Mieli zrobić zdjęcia po wykonanej pracy jako dokumentację, a nie zrobili. Jest to szczególnie istotne w krytycznych i niewidocznych punktach, no i czy grubość warstwy się zgadza (ustawiają znaczniki). Mnie np. zależało bardzo na obsypaniu komina. Docieplenie zrobiłem przy okazji wymiany pokrycia dachowego, stąd łatwy dostęp od góry. Zdjęcia zrobiłem sam.
Co do uwag. Wszystko zależy jak jest ze stropem albo konstrukcją dachu. U mnie są wiązary, więc wełna obciążyła konstrukcję dachu. Sprawdź to u jakiegoś architekta. Może trzeba zrobić wzmocnienia.
Nie czytałem, ale to się nadaje tylko na strop z tego co widzę. Ja raczej zdecyduje się na piankę. W środę ma być gość oglądać dach i stropy. Cały czas mimo wszystko mam wątpliwości co do utleniania się tej pianki. Jakby nie to że z wełną kupa roboty i kasowo podejrzewam że wyjedzie pianka 2 razy taniej, bo przy wełnie 120-150m2 pewnie 3tys za robotę trzeba liczyć minimum. Kosztów wełny jeszcze nie liczyłem, planowałem dać 25cm.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

Na trociny możesz położyć wełnę ale jak wywalisz trociny to wełny wejdzie więcej to i izolacja lepsza , ocieplenie od góry najważniejsze ,mury mają mniejsze znaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sypałem na strop  7 lat temu keramzyt. Nie narzekam, chociaż teraz pewnie bym sypał perlit. Wszystko było wybrane do gołych desek, zaimpregnowane i zasypane pod wysokość belek stropowych. Samo sypanie to szybka robota. Perlit jest lżejszy to jeszcze szybciej by szło.

IMG_1182.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.