Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eco vegas ustawienia sterownika kotła


Julekj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie od jesieni posiadamy piec Stelmark eco vegas 70kw  st755 z pid i nie można ustawić  pieca a szczególnie w pidzie  może ktoś mi podpowie jakie ustawienia w menu servisowym ustawić żeby piec dobrze chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zmienić tytuł tematu na bardziej pasujący do działu i problemu, wtedy będzie nam wszystkim łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, najlepiej zacząć od fabrycznych, wydłużając przerwy ale nie wiem jakie dawki są przewidziane do tej mocy chodzi oczywiście o PID. Jeżeli znasz podaj będzie łatwiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • TIMON120777 zmienił(a) tytuł na Stalmark eco vegas ustawienia sterownika kotła

Witam na ustawieniach fabrycznych dawki są 2sek podawanie przerwa 30sek. wentylator min.30% a max 70% i tu wentylator chodzi na maksa nawet gdy dochodzi do zadanej poprostu za mocno dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Niemożliwe 2 sek dla pieca 70kw. Czyli wychodzi stosunek 1:15 (dawka przerwa) kosmos. W pid są ustawienia min dawka, max dawka, min przerwa max przerwa, min wentylator roboczy, max wentylator roboczy, min obroty, max obroty.  Chyba szanowny kolega mówi o jakieś innych ustawieniach, przyznam nie spotkałem się . Suma summarum dużo by tłumaczyć. Jak jesteś bardzo zdesperowany mogę na priv podać numer telefonu możne coś doradzę. Tyle tylko że nie będzie to trwało chwilę.

Jak jest temperatura spalin ? Co taki duży piec ogrzewa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Więc jak to możliwe przy dawce 2 sek co 30 aby ogrzało taką powierzchnię. 

Skąd te dane ? I jeszcze raz jaka jest temperatura spalin ?

Teraz piec pracuje w PID czy w nastawach ręcznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pracuje na recznym bo na pidzie nie szło sprawnie temp.spalin czyma się w granicach 110-130 st C na Ręce mam nastawienia takie podawanie 8sek. przerwa 40sek i  wentylator na 35% no i nie przepala spieki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już bardziej konkretne informacje. Mogę się do tego odnieść. Żeby nie robić dużo zmian zmniejsz podawanie o 1 sek i wentylator na 30 powinno być lepiej. Chociaż tą proporcja jak na dzisiejsze temperatury wydaje się wlasciwa. Ogólnie wentylator tak zmieniaj żeby ogień był płynny prawie leniwy, nie strzępił się ale zarazem nie był zbyt pomarańczowy, ogólnie żółty może nawet jasno żółty. Być może wentylator pociągnie na 27-29% ale to trzeba zaobserwować czy temperatura nie spada lub zbyt długo dochodzi. Temperatura spalin jak najbardziej odpowiednia ale przy zmniejszonym nadmuchu może wzrosnąć do 150% plus minus. Poprostu będzie szło mniej w komin. Spróbuj i daj znać. I jeszcze pytanie czy piec przechodzi w podtrzymanie i na jaki czas. 

Co do PID to możemy pogadać tak jak wcześniej proponowałem wtedy wszystko wytłumaczę. No ale to nie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzi w podczymanie  mam nastawione 8 minut podczymanie i 7sek podawanie wentylator też 8 min praca 2-0sekund tyle ile na piecu w pracy bardzo bym prosił o tel.to byśmy się zdzwonili i przez telefon poustawiali PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Julek nie możesz znaleźć mojego telefonu, czy co ? Bo widzę że moja wiadomość jeszcze nie została odczytana. Podpowiadam, na początku strony w prawym górnym rogu nacisnąć 3 poziome kreski a potem ikonkę koperty i będzie nr telefonu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.