Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro 20kw ustawienia


Adasko81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam piec defro  eko komfort 20kw lux sterownik k1pv4 czy mogę przełączyć w ustawieniach serwisowych z 20kw na 16kw interesuje mnie czy piec będzie brał mniej węgla dom 220m²

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Njeznam dokladnie tego sterownika i nie odpowiem koledze w ktorym miejscu menu jest zmiana ustawienia mocy ale na pewno da sie to zrobic

Czy spadnie zuzycie wegla

Na pewno wydluzy sie czas dochodzenia do zadanej temperatury,

Mniejsza moc to mniejsze zuzycie wegla dla mocy maksymalnej ale tutaj pojawia sie pytanie

Jaka temp. Ma kolega w domu
Jaka ma instalacje
Jaki ma wegiel
Jakie ocieplenie domu, dachu, podlogi na parterze
Czy masz ochrone powrotu
Czy masz glowice na kaloryferach


Bo zbyt mala moc oznacza ze kociol moze chodzic non stop na mocy maksymalnej bo np. Bedzie za mala aby uzyskac temp. 65 stopni na kotle

Ustawiwnie odpowiedniej mocy maksymalnej na pewno jest w stanie doprowadzic do mniejszego zuzycia wegla pytanie tylko jaka wartosc kolega uzyska

Metoda doswiadczalna

Ja w zeszlym sezonie mialem ustawiona moc makaymalna 15 kw z 25 kw i wegiel 21 mj, teraz 10,03 kw z 25 kw ale wegiel ma 28 mj wg etykietki, zuzywam o 30 % mniej, i mam tez mniej popiolu, wegla wystarcza nie na 4 dni ale na 5 dni przy temperaturze - 5, temperatura w domu okolo 23 jak jest mniej to odchuwalny jest chlod przy stroju pilkarskim :-), jak 24 to juz dla mnie robi sie sauna, w instalacji same kaloryfery z glowicami,

Temperatura grzania bojlera tez ma znaczenie, jak ustawisz 50 stopni to nie bedzie to samo jak 45 stopni, i ijeszcze ile wody grzejesz

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę piec chodzi narmalnie dziś jest - 2 stopnie zmienione w ustawieniu na 16kw na kotle ustawione 62 stopnie na grzejnikach 45 stopni na bojler 42 włączona pogodówka i piec daje rade utrzymuje tem więc myślę po co pracować  na pełnej mocy 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co montować piec 20kw jeśli 16 wystarcza?
Moze kolega nie obliczal zapotrzebiwania na cieplo

Druga sprawa ze na rynku jest tylko kilka mocy palnikow fajkowych jesli dobrze kojarze
Do 10 kw
Do 15 kw
Do 17 kw
Do 25 kw
No i wiecej

I teraz roznica miedzy kotlem 15 kw a 20 kw to glownie pojemnosc wodna

Reszte robi sterownik

W moim przypadku najbardziej odpowiedni bylby palnik 15 kw plus kociol 80 litrow, teraz mam 25 kw i 130 litrow








Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Kolego Adasko 81

Ustawienie mocy maksymalnej np. 16 kw oznacza tylko i wylacznie maksymalna moc palnika, twoj sterownik moduluje ta moca w zaleznosci od zapotrzebowania na cieplo poprzez odczyty na czujnikach temperatury,

Ustawienie mocy maksymalnek 16 kw noze prowadzic do sytuacji w ktorej kociol non stop pracuje np. Na modulacji 60 %,

Przy 20 kw bedzie to jiz modulacja 40 %



Pytania dodatkowe

Ile kolega zuzyl wegla w ciagu ostatnich 24 h
Jaka jest temp. Powrotu do kotla bo twoj zawor nie zabezpiecza kotla tylko ustala temp. Wody na istalacje, wiec przy braku zapez. Powrotu bedziesz zalewal kociol non stop zinna woda o temp. Ponizej 39 stopni nalezy to sprawdzic bo moze miec to wiekszy wplyw na zuzycie niz moc maksymalna

42 stopnie nabojlerze ??? W ktorym miejscu bojlera jest ten czujnik temperatury


Jedna jeszvze uwaga

Im wyzsza temp. Tym wyzsza sprawnosc i lepsze wykorzystanie mocy zawartej w paliwie

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie, sterownik sam ustawi moc, która jest potrzebna. Jak juz zapewne zauważyłeś - zmniejszenia spalania nie uzyskałeś. Sam to ćwiczyłem, bo mam identyczny sterownik i kocioł, choc mniejszej mocy, i te wszystkie zabawy g... dają. Jedyne co ma sens, to ewentualne korekty powietrza przy zmianie węgla, jeśli płomień nie wygląda własciwie. Cała reszta w tym akurat kotle to strata czasu bez wpływu na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi z tego że piec do niczego planuje ocieplić dom w tym roku i każdy mi gada że spadnie spalanie o tonę a mi się wydaje czytając na forach że ten piec ma tyle i tle spalić i nic nie pomoże ale mi ekonomia szkoda że nie było mnie przy wyborze pieca dużo moich znajomych ma piec z firmy ogniwo i spala dużo mniej węgla niż defro takiej samej mocy podobne domy. Nawed koleś który ten piec stawiał kiedyś z nim rozmawiałem to mówił żebym ten pid wyłączył i przeszedł na sterowanie ręczne on tak ma i spala mniej węgla i znów czytając na necie że taka praca nie jest dobra dla pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim masz ten kocioł o wiele za duży już teraz, a po ociepleniu będzie katastrofą, będzie stał w permanentnym podtrzymaniu. Fachowcy zatrzymali się w poprzednim wieku, 1kW na 10m2 to się robiło w latach 60, gdy przez stolarkę okienną wdmuchiwało śnieg. A potem kocioł zły, pid zły itd.

Nie trudno policzyć, że 20kW na mocy nominalnej spala 100 kg/dobę - na pewno taka moc Ci potrzebna? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim przypadku ocieplenie scian, stropy i czesciowe ocieplenie podlogi na parterze plus okna w piwnicy i spalanie z 9 ton do 5 ton


W tym roku padnie rekord spale okolo 4 ton


Pytanie

Jaki wegiel kolega spala tzn. Jaka moc

I ile kolega spala tego wegla na dobe



Pozdrawiam





Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 kg na dobe ???

Ja mam dzisiaj od wczoraj wynik 25 kg wegiel 26-28mj metraz okolo 180 m2


Proponije zaczac od analizy posiadanej instalacji


Czy masz na kaloryferach glowice

Jak sterujesz podlogowka, w jaki sposob ustalasz temperature zasilania podlogowki

Zdjecia by sie przydaly z kotlowni albo schemat narysuj

Jaka temperature masz w domu ???

Okna masz plastikowe ???

Dach ocieplony ???



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.