Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia mocy piec Defro


Adasko81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie piec Defro ekokomfot 20 kw lux pytanie moje brzmi jak to jest z tym ustawieniem mocy jest taka opcja moc kotła i jest też opcja w menu serwisowym można wybrać moc kotła np 10kw czy 16kw lub 20 kw czy można zmieniać przy piecu 20 kw i co to spowoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł to palnik i wymiennik i producent musi tak to dobrać żeby pracowało to w zadanych widełkach, wtedy jest ekonomiczna praca. Uytkownik dobiera Kocioł do zapotrzebowania domu. Musisz trzymać się parametrów palnika, dobrać powietrze na poszczególnych mocach i nie zmieniać. 100% mocy na 10 czy 20kw to inny przesyp węgla w jednostce czasu. Samą zmianą mocy kotła nie zmienisz fizycznych parametrów palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła w menu serwis oznacza to że ten sterownik jest przystosowany do pracy z kotłami o takich mocach. Do każdej mocy są dobrane odpowiednie dawki paliwa, przerwy, wentylatora roboczego i obrotów dmuchawy. Kod chyba 5164.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski pewności, że zmiana na 15kW może się udać, bo retorta jest chyba identyczna jak w 20kW. Na pełnej mocy efekt powinien być identyczny, jak na 20kW na 75%, ale za to moc minimalna będzie niżej. A to zapewni stabilniejszą pracę w okresie przejściowym.

@Adasko81- spróbuj i melduj, co wyszło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.