Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20Kw


malin84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad zmiana kotla z zasypowego na Kociol z Podajnikiem Defro komfort eco 20kw,obecny piec mam przewymiarowany!  27kw a powiniem byc 20kw obecny piec pozera mi mega duzo wegla!!!Budynek nie ocieplony stare budownictwo lat 80tych,nowe okna strop ocieplony welna mineralna.Mury grube 2warstwowe z pustka po srodku 5cm,obliczalem ile potrzebuje Kw na dom i ze strony" cieplo wlasciwe.pl" wyliczylo mi ze potrzebuje do pieca z podajnikiem 12kw lecz mi sie w to nie chce wierzyc i mysle o 20kw czy ten piec da rade ogrzac ten dom?obecnie z uzywam bardzo duzo wegla nawet nie pisze ile bo mnie to przeraza!!i biegam do pieca co 5godz.to jest tez moja udreka bo musze przejsc przez podworko do kotlowni i zdecydowalem sie na piec z podajnikiem.moze ktos pomoze w dobraniu Pieca 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz zatem ile węgla,dużo to pojęcie względne

w kotle 27KW na dobę można spalić całkiem sporo 

aby osiągnąć średnią dobową moc na poziomie 20KW czyli dla maksymalnej mocy kotła który chcesz kupić musiałbyś spalać w swoim zasypowcu ze sprawnością 50% około 120kg węgla na dobę a gdy sprawność jest wyższa np 70% to będzie w okolicy 85kg

wątpię by było tego aż tak dużo

napisz jakiego węgla używasz (kaloryczność) i jak ogrzewasz teraz czyli czy np dosypujesz czy czekasz aż wygaśnie i zrobi się w domu zimno 

czy palisz od góry czy od dołu?

daj też link do wyniku ze stronki z kalkulatorem to będzie łatwiej coś wnioskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobe spalam srednio 80-100kg dokladnie nie wazylem  ale po wiadrach przeliczam pelen zasyp starcza na 5-6h przy temp'na piecu55stopni w domu 19stopni pale na okraglo z przerwami na czyszczenie pieca.Pale metoda krokowa.tu jest wynik  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/13xv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie krokowe nie jest tak ekonomiczne i sprawne jak od góry wiec i straty wyższe

zakładając zatem sprawność takiego spalania na poziomie 50% wyjdzie ze 100kg wegla około 16KW 

podejrzewam też że w kalkulatorze coś źle wprowadziłeś i wynik jest niedoszacowany i kocioł 20KW będzie dobrym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem palic od gory ale efekt mizerny w tym piecu to piec dolno-gornego spalania tzn nijaki!!to mowisz ze ten defro 20kw bedzie oki?chodzi mi o to zeby nie biegac do pieca co 5h normalne ze kontrolnie bede chodzil ale zeby te min 8h wytrzymal,straty cieplne mam duze bo dom nie ocieplony jestem tego swiadomy lecz ten piec mnie doprowadza do szalu!jak mozna co 6h wrzucac  25kg wegla.Jesli ten defro mi spali chodzby 70kg wegla i bedzie w domu 20-21st.to bede zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defro ma duże zasobniki w wersji 20KW chyba coś koło 130kg węgla wchodzi wiec wystarczy spokojnie na 2 dni grzania z mocą w okolicy 16KW oczywiście kalorycznym opałem a nie jakims marketowym czeskim węglem o kaloryczności 19MJ

jak będzie cieplej na dworze to wystarczy na 3-4 dni spokojnie

nie polecam innych modeli niż komfort eko ewentualnie wersję PZ z palnikiem ekoenergii chociaż i ten ze zwykłą fajką jest dobra konstrukcja. szwagier ma taki tylko 30KW i nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zlecić profesjonalne OZC koszt 400zł

będziesz miał wtedy większą pewność co do potrzeb domu 

nie wiem przy jakich temperaturach miałeś podane spalanie i ile brakuje do temperatur obliczeniowych dla twojego rejonu kraju

przy tak dużym i nieizolowanym domu łatwo nietrafić z mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze slaska,,wegla mi poszlo duzo w ostatnie pare dni co byly  mrozy -15stopni lecz dzis pale od 9ej i licze kg.do 20.30 poszlo 75kg na dworze -4 a do rana jeszcze jeden zaladunek musze zrobic wiec na dobe  bedzie 100kg :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z dużym prawdopodobieństwem przy -20st będziesz potrzebował tych 20KW w całości

w tych kotłach sa jednak zwykle trochę mocniejsze palniki i powinien 20KW pociągnąć nawet 22-23KW jeśli zajdzie potrzeba a przez resztę sezonu przy mniejszych mrozach będzie szedł z wyższą sprawnościa

jesli jednak planujesz równiez grzać CWU to pomyslałbym raczej o 25KW ewentualnie pochylił się nad tematem OZC aby znać dokładnie potrzeby domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 20KW powinien wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Timon po dokladnych przemierzeniach pokoji itp wyszlo mi 190m2 mam maly dylemat mianowicie instalator sie upiera na kociol 26kw z firmy Logiterm cena w granicach 7tysi hm...twierdzi ze on bedzie oki ja mam znow mieszane uczucia do tej mocy bo moj stary kociol ma 27kw i jest za duzy!!!pali jak smok dla tego go wymieniam!!nie chcialbym wpasc z deszczu pod rynne i strzelic sobie w kolano!!myslalem juz o takim 23kw ale on praktycznie zaklada defro i logiterm a oni nie posiadaja takich mocy  <_< co robic zaufac mu czy wziasc 20kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zleć audyt

zapłacisz 400zł i będziesz wiedział jakiej mocy kotła Ci trzeba masz tam sporo firm zajmujących się tematem

jak nie chcesz płacic audytorowi weź większy jak chcesz mieć spokojny sen

możesz też zadzwonic do Defro i zapytac czy kociol 20KW jest w stanie wyciągnąć więcej niż moc nominalna i o ile

możesz też wziąć 20KW i czekać na mrozy -20st aby się przekonać czy da radę

jak wcześniej pisałem może być tak że będziesz potrzebował 20KW jak przyciśnie mróz - jest zatem odrobina ryzyka

jak zrobisz audyt dowiesz się dokładnie jaki czajnik wstawić do kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu defro i bedzie jazda poczytac sobie o tym kotle na forum a potem wybierac ale to moja sugestia . Bo co chwile kocial defro i jak palic i jak ustawic strownik , maskra :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawiase czemu tego co masz nie przerobic na podajnik i dokupic sterownik i juz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten kociol patrzec nie moge!!!defro odpada  bedzie Logiterm model bede jutro wiedzial za ten kociol bedzie odpowiadal instalator bo biore od niego wszystko plus zawor 4d,jak cos siadzie to on bedzie za to odpowiadal!!na taki uklad poszedl.chce z podajnikiem kociol i nie chce sie bawic w przerobki itp.bo na to gwarancji mi nikt nie da.poszukam firm co robia audyt i zobacze ile wezma.c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jak dziala ten kociol Logiterm i ciekaw jestem czy bedziesz pytal o ustawienie, czy tez bedzie bezobslugowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak ze ciągle ktoś pyta jak ustawić defro dlatego że jest z nimi problem, ludzie pytają bo najwięcej sprzedaje się właśnie defro. Jak by inne firmy miały tak dobre piece i taki popyt, to na forum pytali by o ustawienia dla tych właśnie piecu więc nie myślcie pojęć. Wystarczy popatrz c i porównać defro do ogniwo, ja jak bym miał ogniwo chyba bym się wykończył. Zobaczcie na samą łatwość czyszczenia pieców defro, a popatrzcie na ogniwo jakie to problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam DEFRO Eko 20KW bez PID i czujników temp. ogrzewam dom ocieplony 250m2 i spalam 120kg groszku na 4 dni nie ważne czy +5st czy -5st tyle pali,

po wypaleniu zbiornika i wyczyszczeniu pieca {co 4dni}jest 1/3 wiadra popiołu myśle że to dobry wynik i moge ten piecyk polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Defro Komfort eko duo 15kw

Mam napisane min. Temp. Zasilania 65 stopni./ min.temp. Powrótu 55 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.