Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za wysoka temperatura boiler.


Rafi1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem i proszę o podpowiedź. Mam stara instalacje typu otwartego, piec defro komfort eko lux 20 kW. Do tej pory działało ( słabo) bez pompy kotlowej, oczywiście nie był dogrzany powrót  więc postanowiłem taka pompę zamontować. A więc tak zrobiłem. Zamontowane pompy to : CO grundfos upm3 auto 25-70. BOILER grundfos alfa2 25-40. KOTŁOWA grundfos alfa2 25-40. Ta od CO trochę za mocna bo musi chodzić na pierwszym biegu a kotłowa na drugim wtedy powrót jest w granicach 7-10 stopni od temperatury na piecu. Czy te 7-10 to dobry wynik czy mogło by być lepiej??  A teraz pytanie główne, od tej przeróbki boiler jest grzany cały czas i to nie przez pompę bo ona widać że się nie wlacza, jest ustawione na 50 stopni a histerezą 2. A teraz na boiler że 60 stopni. Dodam że zawór zwrotny mam na układzie boilera między pompa boilera a boilerem( na powrocie nie mam zaworu).  I teraz co jest przyczyną samoistnej cyrkulacji wody przez boiler? Czy popma kotłowa by tak przebijała? Czy może jakas grawitacja się tam wkradła? ( powrót z boilera też był przerobiony). Czy też siła dwóch pomp co i kotlowej jest na tyle duża że pcha wodę różnie na boiler mimo nie włączonej pompy boilera?? Macie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.