Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik do kotła na ekogroszek


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Posiadam od kilku lat piec na ekogroszek 20Kw ze sterownikiem TECH ST580 z PID oraz ST500 - palnik ekoenergia. Od kilku dni zaczyna fiksować, pojawiają sie komunikaty o słabym nadmuchu. Piec wygasza się. Po konsultacjach wiem mniej wiecej gdzie szukać błędu. Naprawa w serwisie ok 300 zł. Biorąc pod uwagę wiek zapewne wentylator i palnik do wymiany lub naprawy wkrótce. Gdyby nie zakupiony ekogroszek może zmienił bym na pelet jednak w tej sytuacji może będzie taniej zakupić nowy sterownik z dmuchawą (tamta jest z czujnikiem hala). Negatywne opinie producenta kotła na temat tech-a i PID nastawiają mnie na zdecydowane porzucenie tego produktu. 

Czy macie jakieś sugestie czy podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej porzuć producenta kotła, jeśli opowiada takie bzdety. Co konkretnie się zepsuło, a może tylko wymaga czyszczenia i wymiany kondensatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg producenta układ odpowiadający za wentylację. Dla mnie to nie jest problem mogę to naprawić sam ale czy warto?

Wszędzie piszą że PID to zło.... trochę zainwestowałem w elektronikę może lepiej kupić nowszy model samego panela (jesli kostki są te same) ....

Fuzzy logic tez słabo u mnie wypadło. Na dodatek omyłkowo zakupiłem wysokokaloryczny opał - gorący palnik na 100%. 

Czy są nowsze technologie jesli chodzi o sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.