Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak nie podłączać kotła na ekogroszek


h3nio

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, ile takie poprawki Stanisława kosztowały użytkownika tej instalacji ciepłowniczej.


ps.
Mam ten komfort, że nie muszę grzebać w takim "bagnie". Co prawda inna profesja, bo elektryczno- informatyczna.
Ale, już kilka razy widząc stan obiektu, odmówiłem pracodawcy wykonania polecenia.
Za to, w nocy śpię spokojnie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile kosztowały, ważne że działa, jest prosto wykonane i wykonano wszystko na istniejących elementach. Ten co wykonał wcześniej instalację też kasę wziął, a efektu nie było. To co podoba mi się na jego filmach to estetyka wykonania. Sam wygląd instalacji już dużo świadczy o wykonawcy.

A ponieważ robisz w branży elektryczno-informatycznej, to dobrze wiesz jak instalatorzy potrafią skopać skrzynkę czy szafę. Ostatnio na YT oglądam sobie kanał instalatora TV. Poniżej przykład tego co zastali w budynku wspólnoty. Podziwiam, że w końcu udało im się to naprawić. Ja tego spaghetti bym nie tknął. Szaf na budynku było kilka i każda tak właśnie wyglądała. Boże, widzisz to i nie grzmisz.

I niestety podobnie jest na tym forum, gdzie ludzie pokazują zdjęcia swoich instalacji CO. Nóż się w ręce otwiera i ma się ochotę wyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja ma taki sens ekonomiczny, jak Ostrołęka. Ludzie potrafią dzisiaj wybulić 30000 pln, żeby oszczędzać 30 pln/miesiąc. A rząd już pracuje nad zakazem palenia węglem od 2030. 

Póki ktoś sam sobie dłubie i chce mieć niezależność energetyczną jak adolf w Wolffschanze to ok, ale gdy robi to firma-mam etyczne wątpliwości, jak @Witek-z-Ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HarryH napisał:

Ta instalacja ma taki sens ekonomiczny, jak Ostrołęka. Ludzie potrafią dzisiaj wybulić 30000 pln, żeby oszczędzać 30 pln/miesiąc. A rząd już pracuje nad zakazem palenia węglem od 2030. 

Póki ktoś sam sobie dłubie i chce mieć niezależność energetyczną jak adolf w Wolffschanze to ok, ale gdy robi to firma-mam etyczne wątpliwości, jak @Witek-z-Ulicy

Sory za cytowanie.

Wszystko jest to robione  jest po to byśmy byli całkowicie uzależnieni od Rosyjskiego gazu i Niemiec.

Nie każdy ma fizyczna możliwość podłączenia do sieci gazowej czy cieplnej.

Ten cały zielony ład już i w Europie wychodzi bokiem.

A co do instalacji to była mocno skopana i nie miała prawa działać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH Trzeba było kocioł wymienić, to został wymieniony. Klient postanowił w razie czego zachować sobie stary kocioł. Dla mnie w tym filmie jest ważne pokazanie jak można zrobić instalację w układzie otwarto-zamkniętym, na jednym zaworze + wymiennik. No i to ciekawe rozwiązanie z zasilaniem pompki z dwóch sterowników. Nie wiedziałem że tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.