Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze spadająca temperatura na kaloryferach


Wojtek1891

Rekomendowane odpowiedzi

To nie znaczy,czy nie przymknie 4d z powodu priority,lub ochrony powrotu.Jesli powrot,zwiekszaj zadana kotla,kiedy zbyt niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj,co dzieje sie na kotlu przy tym zachowaniu.Temperatura kotla,powrotu i co robi silnik wentylu 4d,czy jest instalowany.

Jest wentyl 4drožny?Jaka temp.kotla?Jaka temp.ochrony powrotu?Jaka temp.CWU.

Nie masz wypelniony profil-kotel,instalacja,ciežko tak radzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek1981, ja też tak mam, może nie są od razu zimne ale na pewno się ochładzają (powiedzmy że temp. na dom spada o kilka stopni).

U mnie jak włączy się pompa CWU to większość ciepła zabiera na bojler i automatycznie na układ idzie mniej, a że chałupa wielka i stara instalacja z dużą ilością wody no to odczuwalne jest ochłodzenie. Oczywiście jak bojler sie zagrzeje to wszystko wraca do normy i układ od nowa się zagrzewa. U mnie problem to stary bojler, który długo się nagrzewa, ale ostatnio krucho z kasą na inwestycje i nowy bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 65 zadana

Wydaje mi się że to przez dużą ilość wody w układzie, poza tym zawór 4D jest za pompką od CWU więc większy strumień gorącej wody ciągnie na CWU bezpośrednio  a resztę pociągnie pompka CO co jest jeszcze stłumione przez 4D i taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na 1 biegu - już to testowałem

Wg. mnie jedyne rozwiązanie - nowy bojler z wężownicą który się szybko nagrzeje, a tym samym wychłodzenie CO będzie krócej trwało.

W tej chwili stary 100L bojler jak spadnie z 45 st. zadanej do 20st. podczas kąpieli wieczornej to mu zajmuje jakieś 2-3h żeby się nagrzał. Na szczęście temp. w domu jakoś znacząco nie spada, może o 1st. więc jest to lekko odczuwalne zwłaszcza w zimne dni ale da się z tym żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mafik napisał:

Wg. mnie jedyne rozwiązanie - nowy bojler z wężownicą który się szybko nagrzeje, a tym samym wychłodzenie CO będzie krócej trwało.

Tylko pamiętaj że to działa w drugą strone też . Szybkie grzanie też daje duży spadek no i szybszy .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiem, bo nie znam tematu...

Ale, że jakby to miało działać ? W momencie kiedy załącza się CWU to automatycznie siłownik otwiera większy przepływ na CO żeby dogrzać oba obiegi ? Czy nie będzie ryzyka że piec z obu obiegów dostanie strzała zimnej wody ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak pompy nie są ustawione do pracy równoległem tylko jest priorytet CWU? No bo jeśli kaloryfery stygną to znaczy że pompa CO przestała działać, gdyby pracowała cały czas to zupełnie by nie mogły wystygnąć (przecież na piecu temperatura nie spada poniżej 30 stopni, prawda?)

Druga potencjalna przyczyna to ustawiona minimalna temperatura załączenia pompy CO, tzn że poniżej tej temperatury pompa CO nie pracuje. Jaka wartość jest ustawiona i jaka jest temp. pieca w trakcie grzania bojlera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zawór na bojlerze, to go przymknij do połowy. Woda i tak się zagrzeje, a więcej na grzejniki pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.