Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ferroli pro 18


Artek150986

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem pro 18 na domek okolo 110 mk jest to starszy domek itd. Nie moge sobie poradzić z nagrzaniem grzejników których jest 11 niby powietrze wygonione...mam dużo odpowietrzników...wogole jak pozakrecalem wszystkie i zostawiłem ostatni otwarty to grzał go strasznie długo...temperatura zadana na piecu jest 70 a dobić do 65 nie moze

4 dni walcze z hydraulikiem zeby to ogarnac ale nic z tego nie wychodzi...jeden grzejnik zimny inny chlodny a nst gorący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie dochodzi do zadanej i nie wygasza się bo masz np. rozkręcone wszystkie termostaty, przegrzewasz pomieszczenia. Czy masz regulator pokojowy, czy masz ochronę powrotu jakiś zawór 3-4d itp. Najlepiej sprawdza się rysunek instalacji wtedy więcej osób może spróbować pomóc. Problemem nie jest kocioł. Ustaw moc na auto. 

Widać ewidentnie że jest problem z przepływem w instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty puszczasz na 11 grzejników wodę o temp 65 i masz zimno? To co będzie zimą?
Kocioł nie dobija do zadanej bo na dużym przepływie wody nie jest w stanie podgrzać te 55 stopni z powrotu tak krótki czasie do 70
Ten kociołek mieści tylko 30 litrów
Ja nabijam bufor, też mam ochronę powrotu na 55 i przy pompce na 1 biegu kocioł utrzymuje 64 stopnie, na 2 biegu to już tylko 61 stopni, mam 12kw

Weź poskrecaj termostaty na 3,5 na wszystkich grzejnikach to takie 21 stopni. I daj im tak dobę niech to się jakoś ustabilizuje. Pamiętaj że ta głowica przy grzejniki nie powinna być zastawiona meblami ani niczym innym. Zobacz na którym biegu chodzi pompka w kotle, jak jest na 1 to przedstaw na 2

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedz zaraz będę probowal...do 65 stopni to on mi teraz nabić nie chce aktualnie jest okolo60-62 ...a pompkę hydraulik ustawil na 3 bieg bo jak na 1 czy 2 to ost grzejnik wogole nic nie grzał...

Ale dlaczego temp na grzejnikach tak skacze??jar zimny raz chlodny np. Pierwszy zimny nst cieply pozniej chlodny pozniej zimnynst gorący itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artek150986 następnym razem proszę się najpierwej rozejrzeć na forum i korzystać z opcji wyszukiwarki, bo tematów o Ferroli jest mnóstwo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.