Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiertarko - wkrętarka do 500zl


Ksieciunio

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Panowie, ktoś ma doświadczenie w wiertarko wkrętarkach ?

Chciałbym napisać list do mikołaja by przyniósł mi taką fajną maszynkę w kwocie do około 500zl. Myślę nad 18V do tego silnik bezszczotkowy, duża bateria.

Używana będzie do prac domowych, konstrukcji z drewna i takich tam :-)

Jakiego modelu szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam metabo 18v już parę lat działa bez zarzutu. Teraz buduję sobie domek i kolekcjonuje sprzęty parkside z Lidla. Powiem Ci, że do domowych prac w zupełności wystarczą, ba zakrętarke parkside porównywałem teraz przy stawianiu więźby dachowej z kumpla Milwaukee i wcale jej nie ustępuje..  Za 5 stów będziesz miał zakrętarke i wkrętarkę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Lidlowego Parksida. Mam ze "zwykłym" silnikiem. Na domowe prace spokojnie wystarczy. Swoją mam od 3 lat, ostatnio zrobiłem nią u siebie całe poddasze i dała radę bez problemu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cos wie na temat Erbauer ? Podobno akumulator pasuje do kilku ich urządzeń, może z czasem coś dokupie, czy to jest słaby chińczyk i nie patrzeć na to .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma DeWalt ale trochę więcej kosztowała, silnik bez szczotkowy, udar, mocna, dwie baterie. Dokupiłem latarkę i okazyjnie piłę na stary typ baterii (przejściówkę i większą baterie też), sprzęt bardzo porządny tylko cena... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dewalt, Hilti czy Makita to porządne sprzęty ale bardziej dla "profesjonalistów", gdzie te sprzęty "zarobią" na siebie. Dla majsterkowiczów czy hobbystów taki Lidlowy Parkside spokojnie wystarczy. Za 650 zł można dostać wiertarko-wkrętarkę z dość dobrym udarem, za 350 zł bez udaru. Bliżej Świąt napewno będą jakieś promocje i można kupić jeszcze taniej.

Chyba, że ktoś ma gruby portfel to taki Dewalt jak najbardziej  ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Parkside Performance (czarny) to linia wrkętarek bezszczotkowych, tutaj masz 20V baterie pasujace do całej linii Parkside. Możesz nawet dokupić baterię 4Ah. Mega wydajna wkrętarka z jednym minusem, jak jesteś dekarzem na dachu i będzie poniżej 5* to się nie odpali. Ogólnie polecam Parkside, mam kilka rzeczy które znudowały mi niejedną wiatę i pocięły setki metrów paneli. Gwarancja na sprzęt i baterię 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok używam amatorsko zestawu Ryobi 18V chyba linia One+ ,wkrętarka,klucz udarowy,kątówka,piła szablasta i jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykańczając poddasze postanowiłem, że zrobię to sam własnymi rękami od postawienia ścian działowych po sufity itd. a "pomogły" mi w tym narzędzia Parksida (zielone). Trochę się ich nazbierało; młoto-wiertarka, wiertarko-wkrętarka, pilarka, parę szlifierek, latarka i złego słowa na te narzędzia nie powiem. Także będziesz zadowolony szczególnie, że to wersja performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ksieciunio napisał:

List napisany, wybrałem parksaida czarnego w tej nowej wersji, ale bez udaru, bo w sumie nie potrzebny mi.

Na wiosnę ukośnica :-)

 

Udar tu się mija z celem. Niby działa, słychać go ale to nie ta liga co w wiertarce sieciowej. Poza tym możesz znaleźć jeszcze 2 minusy tej opcji. Pierwszą jest wielkość/długość/poręczność/wyważenie wkrętarki bo musi mieć ten dodatkowy pierścień przed główką, a po drugie pamiętaj że w takim sprzęcie udar nie pozostaje bez wpływu na budowę wkrętarki, mam na myśli to, że dostaje bardziej po tyłku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomiało mi się, na YouTube gość testuje różne sprzęty w tym Parksida i w tych testach wypada całkiem nieźle. Polecam kanał;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę sie do tematu ja tez używam parkside i jestem zadowolony jakosc do ceny jest bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkside ma jeszcze to do siebie, że tam nie ma problemu z gwarancją, a sprzęt jest made in Germany, a nie China :) 

To moja kolekcja, oprócz tego ze zdjęcia, mam jeszcze żyrafę, mieszadło, nożyce do żywopłotu 12v (jak by ktoś szukał do kupienia to super sprawa) :) 

Tą piłą szablastą, pociąłem pustaki 18cm, na wszystkie ścianki działowe w nowym domu, chodziła bez zająknięcia.. :) 

IMG_20201203_095513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam coś takiego już 3 lata jest mega mocna i bardzo poręczna. Polecam

https://allegro.pl/oferta/metabo-wiertarko-wkretarka-udarowa-10-8v-2x2-0ah-9570555064

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby fajna ale malutkie to jest, a udar działa wolniej niż dzięcioł pukając w drzewo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi robotę i ma moc w domu u mnie niezbędna a garaż też obskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisz list ze jestes/byles bardzo bardzo, bardzo grzeczny i chcialbys dostac druga baterie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.