Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiertarko - Wkrętarka Li-Ion Czy Ni-Cd I Ile V?


mlodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu wkrętarki do małego remontu i na uzytek okazjonalny, potrzebna do wiercenia/wkręcania w  kilkunastu płytach OSB, drewnie, do składania mebli, przykręcenia śrubki jakiejś itp, bez wiercenia w metalu czy betonie, do tego są zwykłe wiertarki. I mam dlemat z wyborem, czy wziąć nowszą z akumulatorem litowo - jonowym, czy jednak starsza technolgia niklowo - kadmowa. Oczywiście litowe są droższe więc niższe napięcie litowej jest w cenie wyższego ni-cd. Czy do takich prac wystarczy maszyna o napięciu 12 V, czy lepiej poszukać 14 jakiejś, a może wystarczy 10,8 V? Inna ważna sprawa to fakt leżakowania urządzenia, bo będzie używana raczej rzadko, stąd skłaniam się ku litowej 12 V. Co do firm to biore pod uwagę einhell  te-cd 12 Li moment 25 Nm, z OBI takie coś LUX Tools też 12 V ale tylko 18 Nm litowe a cena taka jak einhella, albo Skil 10.8 V mom. 25 Nm. A moze wziąć jakąś zwykłą budżetową albo taką z Lidla i się nie przejmować parametrami. Mętlik totalny. Będe wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to praca okazjonalna, ale potrwa np. cały dzień i nie chcesz tracić czasu na ładowanie baterii to weź litowo jonową. One bardzo szybko się ładują. Jedna ci padnie to zakładasz drugą, rozładowana do ładowarki i za dwie godziny jest pełna. Tym sposobem można pracować cały dzień. Co napięcia to oczywista sprawa, że większe napięcie gwarantuje większy moment obrotowy, rozłożony bardziej równomiernie względem rozładowywania się baterii. Mniejsza pojemność baterii wymusza częstsze ładowanie, ale wszystko jest do przeżycia. Osobiście gdybym miał kupować to 18V litowo jonowa nawet o małej pojemności. No chyba, że jedziesz gdzieś w teren i problem z prądem będzie to wiadomo trzeba duże baterie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam ten model: 58G116-PS2.

Dostajesz 2 akumulatory i poręczną latarkę LEDową. Używam jej od 6 miesięcy i mi odpowiada. Brat też sobie zakupił i też na razie nie narzeka. 

Jedyny minus tej wkrętarki jaki zauważyłem to pęknięcie plastiku trzymającego sznurek do wkrętarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie cały dzień będzie używana, w sumie może godzina - dwie dziennie przez kilkanaście dni, z ta baterią litową to mi chodzi o czas leżakowania bez utraty parametrów. I praca w domu więc nie ma problemu z doładowaniem, na czas ładowania można się zająć czymś innym. Na razie tak sobie gdybam, zakup może późniejszą wiosną więc na razie zbieram opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając podobny dylemat w sumie zdecydowałem się na budżetową Bavarię 18V Ni-Cd za 99,99 zł (kupowałem tak z rok temu) - jeden bieg, dwa akumulatory (chyba 1,0Ah) - jeden akumulator wystarcza mi na kilka wieczornych sesji amatorskiego kręcenia wieszaków stelaży do więźby oraz płyt gipsowych do stelaża, czyli pewnie podobne warunki do zakładanych przez Ciebie - nigdy nie miałem tak, żeby musiał przerywać pracę z powodu braku prądu (no chyba, że zapomniałem naładować drugą baterię, a aktualna właśnie padła - wtedy gimza, bo ładowanie 5h).

Wytrzymała kilka lotów z rusztowania na beton, nawet w dół klatki schodowej i żyje (popękały delikatnie obudowy baterii, ale nie zwracam na to uwagi).

 

Sumarycznie, jestem z niej zadowolony, choć sprzęt nie umywa się do profesjonalnego (jakością, wyglądem i mocą odstaje na pewno od sprzętu do poważnych zastosowań - ale tamten nie kosztuje 99,99...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bavaria 14,4 jest za 90 zł do kupienia. Ciekawe. A w L... bedzie Parkside 18 V litowy, 1,5 Ah, moment 35 Nm za 199 zł. Aż dziwna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 18.02.2015 o 13:58, mlodzieniec napisał:

A w L... bedzie Parkside 18 V litowy, 1,5 Ah, moment 35 Nm za 199 zł. Aż dziwna cena

Używam wielu narzędzi z Lidla do okazjonalnego użytku i jestem bardzo zadowolony. Jakość bardzo dobra, ceny jak dla mnie przystępne. 3 lata bezproblemowej gwarancji. Osobiście-polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam narzędzia z Lidla i Biedry, również polecam, do domu jak najbardziej, majsterkuje dużo a wkrętarka postawiła mi 2 duże wiaty gdzie wkręcała 18cm wkręty ciesielskie + to co robię w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.