Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Logamatic RC310


Monika100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowicze,

Pisze do Was z prośbą o pomoc w ustawieniu pieca gazowego Buderus Logmatic RC310. W całym domu w tym miesiącu zostały wymienione  kaloryfery z termostatem i zamontowany nowy piec. Okna 3 szybowe, poddasze ocieplone, ściany też- styropian 15cm. Powierzchnia grzania 288m2. Po podłączeniu pieca kilka dni temu dobowe zużycie gazu to 17m3 bez używania ciepłej wody i bez gotowania. Proszę o pomoc jak wyregulować piec by zmniejszyć użycie gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jak to sprawdzić ? 

Z danych na wyświetlaczu w pokoju mam: 

Ustawiona temp pom 14.5 

Zmierzona temp pom 20.7 

Zmierzona temp zasilania 44.4 

Tryb pracy ręczny 

C.w.u: 

Temp zadana 45

Zmierzona temp 42.7 

Informacja systemowa: 

Starty palnika 57 

Czas pracy 109h 

Kod stanu 200 

 

Dodam, że ogrzewanie zostało włączone 20 listopada w domu było 11°C. Dziś jest 25.11 i mam łączne  zużycie 90m3. Licznik startował od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie  wiele  cię to  pocieszy     1m3  gazu  wg.  współczynnika  konwersji 11  to  jakby  nie  patrzył   11  Kwh

myślę  że  przy  twoim   metrażu   1.3  m3  gazu  na  godzinę w chłodne  dni  trzeba  liczyć

jeśli  chodzi  o temp.  c.w.u.   jest  za  niska 

podaj  lokalizacje  regulatora ,  czujnika  temp.   ewentualnie   czy  posiadasz  zewnętrzny  czujnik  temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli  chodzi  o  temp C.W.U.    to  wynosi  55-60 stopni  i  nie  podlega   dyskusji ewentualnie  może  być  wyższa 

co  do  reszty  myślę  że  regulator  ustawiony  jest na  podstawie  odczytu  temp.  zew  i będziesz musiał   dobrać  inną  histerezęna  na     na youtubie  jest  kilka  filmików  o  regulatorze Buderus RC310    warto  obejrzeć   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.