Skocz do zawartości
IGNOROWANY

korekta temperatury pomieszczenia PIEC BUDERUS MODUŁ LOGAMATIC RC310


ZBYSZEK1954

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM SERDECZNIE . USTAWIŁEM NA MODULE OBSŁUGOWYM NA ŚCIANIE  LOGAMATIC RC310 TEMPERATURĘ  21 STOPNI CELSJUSZA . PO JAKIMŚ CZASIE GRZANIA   WIDZĘ TEMPERATURĘ 24,5 STOPNIA CELSJUSZA. CO MAM  ZROBIĆ . JAK MAM USTAWIĆ KRZYWĄ GRZANIA. JAKIE MUSZE MIEĆ PARAMETRY. ZNAM SIĘ  SŁABO, POWOLI ZACZYNAM SIĘ UCZYĆ. . BARDZO DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ .PIEC POSIADAM BUDERUS GB072-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywa jest zbyt wysoka skoro przegrzewa pomieszczenia. Musisz ją korygowac w dół. ogólne zasady korekt sa takie że jesli przegrzewa przy temperaturach dodatnich korygujesz dół krzywej, jesli w ujemnych korygujesz górę. Jeśli w całym zakresie zarówno gdy na dworze dodatnie jak i ujemne temperatury to obniżasz oba krańce. Sugeruję korekty o 1stC jednorazowo i czekanie kilka godzin ponieważ dom jest przegrzany i ochłodzić musi sie nie tylko powietrze ale i ściany

P.S. Zapoznaj się z zasadami forum- nie piszemy wszystkiego WIELKIMI literami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za profesjonalną podpowiedż.  Wcześniej przed informacją zrobiłem takie nastawy  załączone na zdjęciu.Utrzymuje teraz  jednakowe temperaturę w pomieszczeniu i na sterowniku. Na piecu ustawiłem wczesniej 70 stopni. ale podczas grzania jest 55 myślę że małymi kroczkami opanuję ten temat.Jeśli ma Pan cierpliwść do mnie  proszę powiedziedzieć co mam poprawic. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedż.

dane na sterowniku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum raczej Panów nie ma- Timon i tyle ?

dopisz jeszcze więcej informacji o domu- jaka technologia(cegła, pustak a może szkieletowa) i o izolacji(same metry niewiele o jego potrzebach mówią, możesz dodać rok budowy co tez mówi wiele o budynku. w Instalacji podaj czy kalafiory czy podłogówka a może mieszane. 

z ustawień wynika że masz krzywą bardzo wysoko ustawioną i pewnie stąd przegrzewanie. Ja w starym domu mam ustawione dół 24st i góra 60st. nie sugeruję takich samych ustawień ale proponuję obniżyć na początek obie wartości po 5stC i zmienić wpływ pomieszczenia na 5-6K. Wtedy kocioł dotanie szerszą możliwość korekty od podstawowego ustawienia. Wpływ im większy tym kocioł wiecej sobie może podnieść lub obnizyć temperaturę zasilania przy danej temperaturze zewnętrznej.

Dlaczego masz korektę temperatury pomieszczenia -3K? czy oznacza to że na CW 400 pokazywał Ci inną temperaturę niż inny termometr? jeśli tak rozumiem ustawienie, ale jeśli temperatura wkazana przez inne urządzenie pomiarowe jest taka sama to nie ma sensu tej korekty robić bo to też wpływa na prace CW400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz obserwować sterownik- on pokazuje jak kocioł pracuje w danej chwili. W menu serwisowym jest opcja diagnoza. w niej wchodzisz w wartości monitorowane a dalej masz do wyboru kocioł i palnik, obieg grzewczy i obieg CWU.

kocioł i palnik pokaże Ci między innymi z jaką mocą w danej chwili pracuje kocioł i jaką ma temperaturę zadaną. w sekcji obieg grzewczy będziesz miał moim zdaniem najważniejsze informacje dla ewentualnych korekt krzywej grzania. tam pokazuje temperaturę pomieszczenia zadaną i bieżącą, temperaturę zasilania i korektę wpływu pomieszczenia. Jeśli ta korekta będzie przez cały czas dodatnia to znaczy że krzywa jest za nisko i kocioł mui podnosić temperaturę aby dogrzać pomieszczenie wiodące, jeśli będzie ujemna to znaczy że jest za wysoko. Musisz jednak pamiętać aby zerkać tam przynajmniej godzinę po okresie grzania CWU, inaczej dane nie będą do końca rzetelne. Po grzaniu CWU kocioł rozgrzewa układ CO pracując przez pewien czas nawet z maksymalną mocą aby jak najszybciej dogrzać wode w układzie do wymaganego poziomu. 

zakładam oczywiście że masz oprogramowanie zbliżone do tego co u mnie bo masz CR310 a nie CW 400- chociaż to zbliżone konstrukcje i można się pomylić co zrobiłem pisząc o CW400 błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kolego Timon Mam piec Buderus GB 072 14 kw+ sterownik rc 310, chciałbym dobrze wyregulować krzywą grzewczą, jak na tą chwilę piec nie przegrzewa zbyt dużo bo jest to 0,5st, ale z tego co czytałem chyba jednak będzie trzeba doregulować krzywą. Wchodząc w menu serwisowe dalej diagnozę i wartości monitorowane wpływ pomieszczenie kształtuje się na wartościach ujemnych i tu brzmi moje pytanie jak obniżyć krzywą( bo tak chyba będzie trzeba zrobić z tego co czytałem w Twoim poście powyżej) obniżamy tylko wartość temperatury projektowej czy również maksymalną temperaturę zasilania? u mnie na sterowniku możemy regulować temp projektową i temp zasilania czy to jest to samo jak u kolegi powyżej w pości? tam jest temp początkowa i temp końcowa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

IMG_20220111_194608006.jpg

IMG_20220111_194429058.jpg

IMG_20220111_194517993_BURST000_COVER_TOP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.