Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus gr062 + rc310. Duża ilość spalonego gazu


DominikB

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, na początku chciałem się przywitać z Szanownym gronem tego forum.

 

Czytam różne tematy i chciałbym rozwiać swoje wątpliwości co do pracy mojego pieca.

Zestaw jaki mam do Buderus GB 062 + rc310.

Ogrzewam dom 160m2 ocieplone 15cm styropianu grafitowego i wełna u góry 25cm.

W miesiącu grudniu gdzie nie było zimno, temperatur minusowych bardzo mało spaliłem 250m3 gazu. Wydaje mi się że to dużo jak na takie warunki. 

Czy u Was też spalacie takie ilości ?

Temperaturę w domu mam 22 stopnie, na noc od 22 do 6 mam 21.5.

Temperatura na piecu jest 49 jeśli chodzi o grzanie i 55 woda.

Dziwi mnie też praca pieca ponieważ wcześniej pracował tak że nagrzewał do 22 stopni po czym przestawał grzać i włączał się dopiero kiedy temperatura spadła do 21. Po załączeniu na piecu było 45 stopni i tak pracował dłuższy czas aż nagrzał do 22.

Od jakichś dwóch tygodni pracuje tak że jest 22 stopnie a piec pracuje jeszcze dłuższy czas na 26-31 stopniach. 

Który tryb pracy jest ekonomiczniejszy?

Warto coś zmieniać w ustawieniach czy takie spalanie jest normalne ? 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam dylemat czy nie za dużo pali buderus.Mam gb072 20kw. +rc310.Ogrzewanie grzejniki powierzchnia ok 200m + zasobnik od solarow  150l.Temp 22.5 noc 21.5 piec grzeje nonstop 25-34%mocy w dzień, w nocy moze sie ze dwa razy wyłączy mocy.Zuzycie gazu w grudniu to ponad 11m3. na dobę przy lekko minusowych temp.Blisko 300m3 w grudniu.To co będzie przy -20C?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, rzeczywiście dużo. Gdzieś ci ta energia ucieka, weź kamerę termowizyjna...

 

Przy - 20 będzie 600m3

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skoro piec idzie na 25% według licznika gazu spala 0.470m3/h.Wiec przez dobę wyjdzie ok.11.5m3.Żeby zmniejszyć zużycie musiałby się wyłączać.To ma się wyłączać czy nie?Pracuje wg.temp zewnętrznej

Dom mur półtora suporka + szczelina +8 styropian w sumie ponad 50cm grubości ,okna plastik dwuszybowe,strop 10cm styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.