Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uzdatnianie wody do instalacji C.O


sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zastanawiała mnie kwestia jakości wody a w zasadzie jakie parametry musi spełniać woda by zminimalizować ryzyko korozji w instalacji c.o.

U mnie niestety duży zład wody bo ponad 1200l raczej uniemożliwia mu skorzystanie z inhibitorów korozji.

Mam (jeszcze nie zamontowany) zawór napełniający instalacje. Pomyślałem by zrobić minimalny przepływ ok 1-2l/min a przed nim dać filtr narzutowy i wkład zmiękczający np coś takiego https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-wklad-10-zmiekczajacy-z-zywica-st10-6625561113?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Czy coś takiego było by na plus dla instalacji? Jakie macie doświadczenia z takim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne cuda można montować , używać i być zadowolonym.

Nie mam doświadczeń z nowoczesnymi rozwiazaniami . Wiem jedno: moja instalacja ma 45 lat, rury czarne , stalowe naczynie wzbiorcze. Korozja jaka wystepuje to tlenowa. 

Wniosek jest taki że to wuolbrzymiony problem. Moze w nowoczesnych instalacjach są zalecane takie rozwiązania, myślę jednak że to przerost formy nad treścią. Dom to nie szpital, zakład czy budynek użyteczności publiczej gdzie zlad wody jest dziesiątki razy większy i jest potrzeba uzdatniania. Skoro jednak chcesz tak wyposażyć instalację to nie widzę przeciwwskazan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pomyślałem że koszt nie duży a może coś polepszy. Podstawowym czynnikiem u mnie że względu że to normalny dom ale jednak trochę tych drugich rzeczy w instalacji jest to koszta. Wiadomo nie ma co cudować że mocno ale w tak podstawowym zakresie i nie wielkim kosztem myślę że mogło by być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie spoko. 

Pamiętaj że woda w zladzie bez żadnego  uzdatniania , po jakimś czasie sama sie odgazuje tracąc większość rozpuszczonego tlenu .  Twardość może być problemem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

@sarzyk kup zalej i zapomnij. Pamiętaj że 1:50, może być i 1:30. Sprawdzone polecam.

https://www.glikol.net/produkt/gliquid-anty-kor-5l/

Pamiętaj że jak masz starą instalację to woda jeśli ma większe nasycenie soli mineralnych  przy pH neutralnym deponuje (odkłada osady) , natomiast jeśli się zupełnie pozbędziesz soli z wody to działa jako woda z deficytem minerałów i będzie je niekontrolowanie rozpuszczać.

W dużych zładach np. dla wspólnot mieszkaniowych czy w wojskowości powyższego inhibitora oraz tego stabilizatora odczynu pH co na zdjęciu, tylko nie DI tylko TETRA.... i zapominasz o korozji w instalacjach mieszanych

Pozdrawiam. YARO

20201127_162020.thumb.jpg.d73829edb19d75233eb78dbcc285a28d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie w buforach w domciu było 3500 litrów więc w czym problem..... nie majątek.... raz na 20lat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.