Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji pracy kotła z buforem.


zelik20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.

Moje ukierunkowanie powoli się klaruje w stronę Biawar ale potrzebowałbym  sprawdzony schemat w jaki sposób podpiąć piec z buforem i resztą instalacji( grzejniki i podłogówka).

Chodzi mi głównie o to gdzie zastosować zawor 4D gdzie 3D, czy z siłownikami czy nie, ważnym aspektem jest też grubość rur w instalacji od pieca.

Schematów podpięcia jest masę, a tu chodzi o schemat który się sprawdził i działa, mój hydraulik na pewno też będzie miał swoją wizję i dlatego chcę to skonfrontować z doświadczonymi graczami na polu pelletu. Jeśli to możliwe podajcie  modele pompek i zaworów jakie mocie zamontowane.

Czy pompa, która zamontowana jest w piecu Biawar ogarnie  ruch wody w całej instalacji???

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 stronie Biawara masz schematy.

ten jest dobry, sam taki mam i jest idealnie

image.png.bfeec810f3599c0ae830887511820949.png

 

i nie rób sobie krzywdy zaworem 4D

 

I jeszcze jedno, ja mam zawór 3D termostatyczny (poz 3 na rysunku) dzis bym dał zawór 3D z siłownikiem, tylko trzeba dokupić moduł B aby sterować trzema siłownikami (poz. 12, 13 i wspomniane 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze przy okazji zapytam. U mnie po wygrzaniu się bojler robi się wysokie ciśnienie, nie mam póki co założonej grupy ale mam regulator ciśnienia za hydroforem. Czego to może być przyczyna? Co ew. W takim wypadku mogę zrobić?

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam. Jeśli miałoby to rozwiązać problem to kupię choćby i jutro. Zastanawiam się jak to ugryźć żeby działało poprawnie. Wystarczy zamontować grupę ze zbiornikiem przeponowym na zasilaniu cwu? Czy jakieś inne rozwiązanie?

 

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardon, nie do końca się zrozumieliśmy. Ogólnie mam grupę bezpieczeństwa na piecu i tutaj nie ma problemu. Problemem jest wysokie ciśnienie ciepłej wody użytkowej przy wygrzewaniu bojlera. Wygląda to tak, że jak się woda nagrzeje to przy odkreceniu ciepłej wody przez chwilę jest bardzo wysokie ciśnienie, jak zleci pierwsze 5 sekund to wszystko wraca do normy i jest tak do kolejnego wygrzania zbiornika.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wschodni9 a czym piszemy? Pytales o cwu i o tym piszemy. Zdjęcia dotyczą  cwu a nie co. 

Cwu-ciepła woda użytkowa 

co-centralne ogrzewanie 

Ten czerwony baniak / zbiornik na zdjęciu  to bojler do cwu.

A ten zielony to naczynie przeponowe do kompensacji ciśnienia przy grzaniu cwu i dokładnie to Ci potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19
Mam jeszcze pytanie: czy w takim wypadku ma znaczenie w którym miejscu jest zawór bezpieczeństwa, a w którym naczynie wzbiorcze i zawór kulowy? Czy lepiej się nie bawić i kupić np. Coś takiego https://allegro.pl/oferta/grupa-bezpieczenstwa-c-w-u-na-profilu-mosieznym-7760165468?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wschodni9 napisał:

@Gonzo19
Mam jeszcze pytanie: czy w takim wypadku ma znaczenie w którym miejscu jest zawór bezpieczeństwa, a w którym naczynie wzbiorcze i zawór kulowy? Czy lepiej się nie bawić i kupić. .........

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma znaczenia kolejność, ważne aby pomiędzy ZB a bojlerem nie było żadnych zaworów. 

Do grupy którą podlinkowales nie podłączysz naczynia przeponowego przepływowego a dokładniej nie będzie funkcji przepływu. Ale tak też można. Większość tak montuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.