Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak ustawić palnik sv200 9 kw


robertv3

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w piecu jest czysty popiół to najpierw proponuję zmienić węgiel na mocniejszy, eko ogień to papier i nie widzę w tym nic dziwnego że tyle go idzie przy nie ocieplonym domu. Na YouTubie miernik ma film z ustawieniami pod sv200, ale z własnego doświadczenia wiem że te ognie, stabki, czarne perły to nadają się na cwu latem i ewentualne przepalenie w okresie wiosenno letnim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ogień to pewnie ma max 24 , Dom nie ocieplony to wydmucha , strop ocieplony ? Jak dom nowy lub po remoncie to będzie więcej palić póki mury będą schly , ale Ile osób korzysta z kąpieli ? Czy jest cyrkulacja cwu ? Jaka temp w domu ? Jak wyglada popiół ? W piecu czarno czy szaro ? Jak domownicy wietrzą chatę to ogrzewanie skręcone ?To wszystko ma znaczenie , ale jak dom jest mocno dziurawy to kup jakiś węgiel 29mj , jak teraz pali Ci 20kg/doba to w mrozy ciężko będzie i wtedy potrzebowałbys pieca z 15kw , wstaw swoje dane na cieplowlasciwie.pl i tam ci pokaże ile potrzebujesz energi do ogrzania , tylko pisz prawdę jak jest a nie jak ma być w bliżej nie określonej przyszłości , przy lepszym węglu będzie ci spalał 12-14 a nie 16-20 kg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie zwiększ do 15s.  Co tam jest za dmuchawa ?  Powietrza za dużo się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  ustawie jak anek65 dmuchawa 40 jak przysłona na dmuchawie jak mace ustawioną?dziś ustawie ,cw pompa . zawór trójdrogowy stary dom 70 rok, na na kotle 52 powrót 49 50 stpni grzejniki 46 47s jutro napisze jak poszło. w jakim zakresie macie ustawiony wentylator?.

Edytowane przez robertv3
zamało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zależy jaki ciąg kominowy i jaki pellet.

Spróbuj 10podawanie oraz w granicy 20sek pauzę.

Nadmuch minimalny Zależy od ciągu komina,  ja mogę mieć 19% i będzie szaro bez żadnej wilgotnej mazi.

Zdaje się że wklejałeś fotkę obelpionej komory zatem sugeruję abyś ustawił nadmuch minimalny na 36-37.

Nadmuch max między 53-67 zależy od komina,  ma być sucho i szaro.

Spaliny wzrost na 7 powinno wystarczyć. 

 

Wygaszanie 600sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Posiadam piec na ekogroszek 12 kw technik 12. Dom nieocieplony około 100m.

Mam problem z ustawieniami. 

W tej chwili podawanie mam na 7s przerwa 35s. Moc wentylatora 65.

Popiół jest spieczony. W ciągu 4 dni spalone 125kg karlika.

Może jest ktoś z okolic Rybnik i jest w stanie mi pomóc. Bądź podać od czego zacząć.

Za każdą pomoc dziękuję bardzo.

IMG_20211201_180113.jpg

IMG_20211201_181209.jpg

received_1066019737467380.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pracuje w pid ? czy dwustan ? Na początek zmniejsz moc dmuchawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli rozumiem, że kupując dom, kocioł już tam był ?

Zacząć trzeba od czyszczenia kotła, i palnika.  Potem trzeba pobawić się ustawieniami. Sterownik który posiadasz, nie jest najlepszą konstrukcją, i chyba lepiej pracuje w dwu stanie. 

Tak czy tak, jutro mamy wigilię, więc nikt nie będzie w kotłowni siedział.  Podziałajmy po świętach. 

Wesołych Świąt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam od 2 miesięcy posiadam kocioł 10kw z sv200 z zapalarką dmuchawa polfanss 40wat, sterownik skzp 05  analizator brager, palę pelletem .Mam problem z ustawieniem powietrza w tej chwili mam w skali wentylator 2-42  powietrze palnik 26-85 .Jeszcze jedno mam wrażenie że bez bragera pali mniej. Miałem na 3 dni wyłączoną korekte podawania i spalanie spadło. Myślę ze powodem jest nie właściwe ustawienie dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, powietrze masz ustawione od czapy. Tej dmuchawie ustaw start od jakichś 17-20%. Górę dostosuj do sytuacji na palniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli wentylator skala. Dziwne, te dmuchawy 40W normalnie startują właśnie od okolic jakichś 20%. Mam tak zarówno w swoim nowym kotle jak i u brata, który ma około 2 lat. Może coś się zmieniło z dostępnością komponentów i wstawili inny silnik? Jest to możliwe.

U siebie na ekogroszku Stabek mam aktualnie w wentylator skala min 21%, max 38%. Powietrze palnik 10% min, 100% max. Palnik mam taki jak Ty, czyli najmniejszy SV200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dojść do ładu z tą dmuchawą .Ustawiłem bragera tylko aby był podgląd tlenu i ustawiałem dla 30% mocy i dla 100%  .Teraz jest ok14 % tlenu przy 30% mocy i 9% tlenu przy 100% mocy ale problem jest w tym że jak np. jest 50%modulacji to brakuje tlenu  tak samo przy 70%  tlen schodzi do 8 .Co robię nie tak?   edit.teraz ustawiłem skale wentylator 1-100 palnik powietrze 11-39

Edytowane przez Maja-301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś dwa punkty i założyłeś że reszta automatycznie będzie ok. Niestety tak nie jest bo dmuchawa tak nie działa. Ustaw powietrze dodatkowo na korektach 50,70,90 i zobaczysz na wykresie jakie wyjdą schodki. Dlatego brager dodaje lub ubiera węgla żeby tlen się zgadzal bo dmuchawa ma ,,humory " Ciąg kominowy też ma wpływ bo jest różny. Dopiero hallotron ma wpływ na realny przepływ powietrza do palnika. Na foto masz wykres z hallotronem. 

20220108_110653.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP 05 obsługuje fabrycznie halla czy jest to samo co w 02 i trzeba wysyłać do Timela na przeróbkę? Też trzeba to wziąć pod uwagę, żeby kolega nie musiał robić tego na raty.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.