Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie trybu letniego


grzes133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem. Kupiłem dom z piecem pelletowym Sas Bio multi 23KkW ze sterownikiem ST-450. We wrześniu kupiłem dom z piecem pelletowym i 3 tygodnie chodził w trybie letnim i wydaje mi się że było ok. dogrzewało wodę CWU, z tym że temp zadana była na 43 stopnie.

Zbiornik CWU 170 litrów.

Temp. załączania pomp 35 stopni.

Aktualnie ustawiam tryb letni, temperatura zadana CWU 50 stopni temp. CO 60 (chociaż nie wiem czy w trybie  letnim ma znaczenie).

W ustawieniach CWU z wygaszaniem, próbowałem ustawiać w trybie letnim tryb nadzoru z wygaszaniem i w momencie gdy CO osiągnie 55 stopni piec się wygasza, temp. pieca spadnie poniżej 50 stopni piec się rozpala chodzi do temp 55 stopni i tak w kółko, ale temp CWU zadanej nie może osiągnąć bo dobija temp CO  55 stopni i się wygasza. Ustawiłem też tryb nadzoru bez wygaszania to po nocy alarm na piecu się uruchomił gdyż temp. CO podniosło pewnie tak wysoko że alarm się uruchomił a zadanej CWU nie osiągnęło.

Pobawiłem się ustawieniami trybu nadzoru tak żeby nie gotowało wody w piecu to po nocy temp CWU miała 42 stopnie czyli zadanej 50 nie osiągnął, temp. w trybie nadzoru CO miał ok 55 stopni - czyli samo CO chyba ok.

Dlaczego nie mogę osiągnać zadanej temeperatury CWU? Co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.