Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie spalania kocioł Kozlusan Lidia


tazonr1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Czy ma ktoś ma forum ustawienia spalania kotła na pellet Kozlusan Lidia Prestige 5-25 kW 

Chodzi mi o ustawienia spalania od 5 do 25 szczegółowo opisane bo ja mam tylko 5,10,15,25 a potrzebuje bardziej dokładniej. Przesyłam moje ustawienia. Mogą być od 11 do 14 bo te najbardziej mnie interesują.

IMG_20200809_105010.jpg

IMG_20200809_105022.jpg

IMG_20200809_105030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeśli kocioł chodzi w trybie modulacji to brane są pod uwagę tylko skrajne wartości min i max czyli 5 i 25kW. Reszta wyliczana jest z algorytmu.  Jest coś nie tak w pracy kotła, masz jakieś problemy?

Poza tym nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ustawienia. Każda instalacja, zapotrzebowania na ciepło, jakość pelletu itd. jest inne i nie ma uniwersalnych ustawień. U ciebie są fabryczne ustawienia. Coś z nimi nie tak?

Edytowane przez kocyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum  w kaloryferach nie wynika ze zbyt dużej mocy kotła tylko albo z zapowietrzonej, niewyregulowanej  lub niewłaściwie wykonanej instalacji. Co do ograniczenia mocy top tak jak pisałem ograniczasz tylko górną wartość z z np. 25 na 15 kW ustawiając przy tym nadmuch właściwy dla tej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tazonr1 napisał:

To chyba mam problem bo na ustawieniach fabrycznych 5-25 kW szumią mi karoryfery teraz mam 15 i trochę mniej, próbowałem na 10 ale to za mała moc i chciałem zmniejszyć na 13 lub 14

Ty zmniejsz lepiej bieg pompy a nie moc kotła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić bieg pompy? Rozumiem żeby wolniej chodziła, tak?

1 godzinę temu, kocyl napisał:

Szum  w kaloryferach nie wynika ze zbyt dużej mocy kotła tylko albo z zapowietrzonej, niewyregulowanej  lub niewłaściwie wykonanej instalacji. Co do ograniczenia mocy top tak jak pisałem ograniczasz tylko górną wartość z z np. 25 na 15 kW ustawiając przy tym nadmuch właściwy dla tej mocy.

Nadmuch jest też zmniejszony do ustawień 15 kW. Instalacja została odpowietrzona i wydaje mi się że została w sposób właściwy zamontowana. Nie wiem dlaczego tak szumią, może to jest wina za szybkiej pracy pompy, jak kolega pisał wcześniej. Jak można zmniejszyć moc pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eliks napisał:

Daj zdjęcie pompy i instalacji to ci powiemy.

Po pracy wyśle

2 godziny temu, kocyl napisał:

Szum  w kaloryferach nie wynika ze zbyt dużej mocy kotła tylko albo z zapowietrzonej, niewyregulowanej  lub niewłaściwie wykonanej instalacji. Co do ograniczenia mocy top tak jak pisałem ograniczasz tylko górną wartość z z np. 25 na 15 kW ustawiając przy tym nadmuch właściwy dla tej mocy.

Nadmuch jest też zmniejszony do ustawień 15 kW. Instalacja została odpowietrzona i wydaje mi się że została w sposób właściwy zamontowana. Nie wiem dlaczego tak szumią, może to jest wina za szybkiej pracy pompy, jak kolega pisał wcześniej. Jak można zmniejszyć moc pompy?

29 minut temu, eliks napisał:

Daj zdjęcie pompy i instalacji to ci powiemy.

Po pracy wyśle zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega wyżej podał Ci przecież instrukcję. Ustaw na początek tak, żeby była jedna zielona i jedna żółta dioda. Masz kaloryfery czy podłogowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To zależy. Od konstrukcji kotła i jego mocy. A chwilowo od temperatury wody w kotle. Im  wyższa to cieplejsze są spaliny. 200 stopni w jakimś kotle o mocy 15 kW świadczy tylko na jego niekorzyść.I to bardzo delikatnie mówiąc nie używając wulgaryzmów.  Są kotły gdzie na mocy max i stałej jego pracy spaliny są grubo poniżej 100 stopni. Są też pelletowe kotły kondensacyjne, gdzie temp spalin nie przekroczy 40 stopni. Ale to już inna liga jakościowa i cenowa przede wszystkim.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie Lidka ma czujnik. Jeśli ma w wymienniku przy płomieniowkach to pod 200 ma prawo chwilę podbić na full mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy mogłam bym prosić o kod, którym Pan wchodzi w te ustawienia serwisowe.

W dniu 15.11.2020 o 21:03, tazonr1 napisał:

Dzień dobry

Czy ma ktoś ma forum ustawienia spalania kotła na pellet Kozlusan Lidia Prestige 5-25 kW 

Chodzi mi o ustawienia spalania od 5 do 25 szczegółowo opisane bo ja mam tylko 5,10,15,25 a potrzebuje bardziej dokładniej. Przesyłam moje ustawienia. Mogą być od 11 do 14 bo te najbardziej mnie interesują.

IMG_20200809_105010.jpg

IMG_20200809_105022.jpg

IMG_20200809_105030.jpg

Czy mogłabym prosić o kod którym Pan wchodzi w te ustawienia serwisowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.