Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie pieca na minimum przez okres zimowy


Karokaro10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.Od września jestem posiadaczem domu i chciałbym przez okres zimowy go ogrzewać choć na minimum.Powód jest taki ze to deweloperka i tylko popołudniami mam czas go wykańczać.Nie chce spuszczać wody bo tez chce mieć trochę ciepło.Piec uruchomiłem i mam włączony tryb eco i zauważyłem ze piec tylko trochę puszcza ciepła na grzejniki i ogólnie to nic nie daje,trzyma temperaturę na  piecu a nie ogrzewa pomieszczeń.Chodzi mi o temperaturę w przedziale 15 a 18 stopni tyle wystarczy.Poprosze może o jakieś proste nastawy.dzięki.piec tekla na pelet12 kw.

Edytowane przez Karokaro10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kocioł trzyma temperaturę zadaną, to przyczyna braku ogrzewania leży w instalacji. Masz panel pokojowy ? może któryś zawór trzeba poregulować. Opisz jak jest zbudowana instalacja, to wtedy ktoś na pewno pomoże. Nikt nie wywróży z fusów co trzeba tam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze tak jak piszesz trzyma temperaturę zadaną i puszcza tylko przez krótki okres wodę na grzejniki potem gdy wygasza się piec pompka odrazu staje i nie ogrzewa grzejników.Po przełączeniu na tryb stały odrazu pompka rusza i idzie ciepło na grzejniki.Wiec nie rozumiem trybu eko bo on nic nie daje a fakt ze bierze mało peletu ale nie ogrzewa pomieszczeń. Może mam nastawy za małe na ten tryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób masz regulowaną temperaturę w pomieszczeniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pogodowy ale możliwe ze mam ustawiony tryb pracy ręczny wiec nie reaguje na nastawy  temperatury z zewnątrz.A jakbyś Ty ustawił piec żeby była temperatura  od 15 do 18 stopni.Jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karokaro10 napisał:

.Piec uruchomiłem i mam włączony tryb eco i zauważyłem ze piec tylko trochę puszcza ciepła na grzejniki i ogólnie to nic nie daje,trzyma temperaturę na  piecu a nie ogrzewa pomieszczeń.Chodzi mi o temperaturę w przedziale 15 a 18

Czy ty chcesz na kotle mieć te 18 stopni ? Dobrze Cię rozumiem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pogodowy pracuje  z panelem pokojowym, oraz zaworem czterodrogowym. Tak to powinno wyglądać, z tego co się orientuję. 

Czy tak to u Ciebie wygląda ?

Czy posiadasz może zawory termostatyczne na grzejnikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory na grzejnikach mam,zawór czterodrogowy mam a temperaturę od 15 do 18 stopni chce mieć w pomieszczeniach.

8 minut temu, FAFAŁ napisał:

Czy ty chcesz na kotle mieć te 18 stopni ? Dobrze Cię rozumiem ? 

 

W pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na zaworach wartość 3 , wyłącz tryb eco, i niech tak pracuje. Jak piszesz, masz nowy dom, więc musi wyschnąć, do czego potrzebuje ciepła. Na początku będzie sporo zużywał opału, ale to całkiem normalne.  Nie sugeruj się tym, że grzejniki czasem będą zimne, bo po nagrzaniu pomieszczenia do danej temperatury zawór termostatyczny odetnie zasilanie, a kocioł zmniejszy swoją pracę. To tak po krótce. Musisz dać instalacji czas na dogrzanie pomieszczeń. To może potrwać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pogodówkę, więc korzystaj z niej. Pozbądź się trybu eco i powinno działać. Jak dom złapie temperaturę, to kocioł też przestanie pracować, i będzie tylko uzupełniał straty ciepła. 

 

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.