Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki styropian i jaka hydroizolacja na chudziaka pod ogrzewanie.


campus23

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o opinie jaką zastosować hydroizolacja w grę wchodzą 3 rodzaje

1. Najdroższa opcja - papa firmy na i 4.0 plus 15cm styropianu

2.Opcja tańsza membrana katia sprint firmy na k. Plus styropian 15cm

3. Czy najtaniej folia budowlana grupa plus 15cm styropianu. 

Najbardziej przemawia do mnie opcja 2 lecz nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tej izolacji?

Druga sprawa jaki dać styropian w grę wchodzą dwa swisporr lambda 100 (0.030) lub termoorganika termonium plus (0.031) oba oczywiście eps100. 

Z gory dzieki za opinie i sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji drugiej podoba mi sie tylko wkładka z folii aluminiowej.

A co  masz na odcięciu fundamentów od ścian? Daj to samo na chudziaku, skoro tam jest dobrze.

Ps. Mało tego styropianu jak na dzisiaj szczególnie przy podłogówce. Prawdopodobnie więcej się nie da ze względu na wysokość? Jest to jedyne miejsce (chyba) gdzie później dołożyć i poprawić czy wymienić się nie da i trza z tym żyć już do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15cm styropianu na podłogę to mało ? Jak procentowo po wyliczeniach pod pompę ciepła niecałe 10% ciepłoty domu ucieka podłogą a mrozu w posadze nie ma bo przy 8cm juz jest odcięcie całkowite zimna? Nie dajmy się zwariować z tym styropianem gdzie trzeba to trzeba ale bez przesady. Co do izolacji fumdamentow mam pape ale dac pape na calosci to kosmiczny koszt rzędu 8-10tys za sama izolacje bez styropianu, dla tego pytam i szukam czy nie da się taniej i rownie skutecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.