Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pleśń na ścianie wew.


KubaS1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całe forum. Problem ja w tytule. Dom jednorodzinny.Trzy ściany ocieplone styropianem 10. Jedna bez ocieplenia, niestety chałupa stoi na granicy działek i brak zgody sąsiada że względu na wąski przejazd. I dzieje się takie coś jak na zdj. Nasila się zimą. Chciał bym wiedzieć jakie mam możliwości? Ocieplić od wewnątrz? 

IMG_20201106_125957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie. Nigdy nie mierzono. Polecacie coś nie drogiego do mierzenia wilgotności?  A może wystarczy termometr z funkcja pomiaru wilgotność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie od zewnątrz, co to znaczy wąski przejazd? Ocieplając od środka, żeby to miało sens musiał byś ocieplić również przyległe ściany, sufit i podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryni może oznacza tyle, że po ociepleniu budynku somsiad będzie musiał lusterka składać aby się autem zmieścić.

U mnie sąsiad też ma chałupe w granicy, na jego szczęście te 15cm co mi 'zajumał' styropianem nie robi różnicy. Auto się mieści ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę dziwne, bo umożliwić dostęp do wykonania prac sąsiad musi, a ostatecznie można zastosować płyty PIR, które choć są dobre dwa razy droższe od styropianu to jednak mają lepsze właściwości termoizolacyjne więc ocieplenie może być cieńsze, a to na pewno dużo lepsze rozwianie niż ocieplanie od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A o czymś takim jak MULTIPOR nie czytali nie słyszeli ? to jest jedyny rozsądny materiał którym od środka bezpiecznie można docieplać pomieszczenia ,przykleja się go normalnie grzebieniem jak płytki ścienne i na tym można gładź zrobić i tyle .

https://www.ytong-silka.pl/pl/multipor_1183.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej multipor od środka jeżeli sa problemy od zewnątrz wcześniej PUFAS na grzyba ( uwaga bardzo silnie żrący środek ) na ściane , umyć i zagruntować gruntem głębokopenetrującym  , niemniej jednak jeżeli ściana zewnętrzna jest nieotynkowana to te fugi szybko nie wyschną zwłaszcza . jeśli to ściana północna . Grzać i wietrzyć naprzemiennie . Dom chyba troche stał niezamieszkały skoro takie kwiatki wychodzą . Pasowało by pomierzyc grubość tej ściany żeby dobrze dobrac multipor . Od zewnątrz pasowało by otynkować albo chociaż zaimpregnować ale po podsuszeniu ścian latem . Na już potrzebna dobra wentylacja żeby sie para nie skraplała na tej ścianie . 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się znowu będę czepiał szczegółów ażeby uzyskać sensowny opór cieplny ściany na każdy jej metr bieżący tracisz 0,15 m2 z powierzchni użytkowej "ocieplanego" lokalu, po drugie zostawiasz mostki termiczne na styku ścian działowych i ościeżnic; ciężko zachować ciągłość izolacji. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wentylacja jak juz ktos wspomnial powyzej,poza tym ciaglosc izolacji.Pomiedzy cieplejsza a zimniejsza czescia muru moze latwo dochodzic do wykraplania.Spora roznica temperatur jest wiec wilgoc bedzie sie rozwijac,raczej wnikac zaleznie od temp.panujacej i tej na zewnatrz tez.Tu na pewno tez to zjawisko jest. .Grzyb bedzie atakowal szersza przestrzen.Jezeli jest izolacja pozioma pelni swoja funkcje nie ma podciagania kapilarnego,to najlepszym wyjsciem jest cieniej ocieplic z zewnatrz,moze da sie dogadac.Jesli ocieplisz to z wewnatrz nie skuwajac tynku nie stosujac silnych preparatow to tylko pogorszysz sytuacje,zatrzymujac wilgoc wewnatrz muru.A i tak pewnosci nie bedzie co za kilka lat-jaki efekt.Trzeba grzac,wietrzyc,z icopala chyba grzybo mur cos takiego,pironexy,(moze przekrecilem,ale skuteczny) i inne cuda na poczatek.Jesli juz ostatecznie ocieplisz wewnatrz to od zewnatrz paroprzepuszczalnosc muru o ile sie da chociaz typu farba o wlasciwosciach hydrofobowych,wentylacja pomieszczenia to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 13:26, HarryH napisał:

A jaka jest wilgotność w tym pomieszczeniu? Od tego bym zaczął.

Kupiłem termometr z funkcja pomiaru wilgotności. Pojadę na święta do rodziców i będzie wiadomo. 

 

W dniu 6.11.2020 o 15:47, Kijasr napisał:

Przede wszystkim czy jest dobra wentylacja

Wątpię z jest dobra ale jakaś jest. Są kratki nawiewne w pomieszczeniach. 

 

W dniu 6.11.2020 o 18:04, Ryni napisał:

A dlaczego nie od zewnątrz, co to znaczy wąski przejazd? Ocieplając od środka, żeby to miało sens musiał byś ocieplić również przyległe ściany, sufit i podłogę.

 

W dniu 9.11.2020 o 09:56, Dayan napisał:

@Ryni może oznacza tyle, że po ociepleniu budynku somsiad będzie musiał lusterka składać aby się autem zmieścić.

Jest naprawdę wąsko.  

Podejrzewam że jeszcze sposób palenia prze domowników nie pomaga. Tylko przepalaja. Temp. W domu wacha się w ciągu doby między 18 a 22 stopnie.  Ciągłego palenia podejrzewam że jest z 6h przy obecnej pogodzie. 

A i jeszcze mam pytanie o ta stronkę. https://cieplowlasciwie.pl/

Co wpisać w przypadku gdy są ocieplone tylko 3 ściany? Mam też podejrzenia że dwa lata temu został zainstalowany za mały piec bo rodzice ciągle na niego narzekają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mała aktualizacja. Udało się zmierzyć wilgotnosc. 

Screenshot_2021-02-01-14-18-25-941_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2021-02-01-14-18-05-102_com.xiaomi.smarthome.jpg

Screenshot_2021-02-01-14-17-49-807_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.