Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa Komina Zewnetrznego Ceramicznego


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem przenieść kotłownie z jednej strony domu na druga strone ,kotłownia znajduje sie w piwnicy .I tu zrodził sie problem bo musze postawic komin tylko mam dylemat czy ceramiczny czy z rury kwasoodpornej bo opinie slyszalem rózne .Chciałem też zapytać od czego zacząć budowe takiego komina itrzeba jakies pozwolenia na taka inwestycje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zamierzasz grzać tj jaki piec.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jesienią stawiałem komin systemowy ceramiczny , przenosiłem kotłownie do budynku gospodarczego. Komin stawiany na zewnątrz przy ścianie szczytowej , wysokości ok 7m. Niestety wymagane pozwolenie na budowę wraz z projektem. Najpierw należy zrobić aktualne mapki geodezyjne ok.300 -500 zł. Następnie udać się do projektanta - w moim przypadku projektant zrobił projekt i załatwiał wszystkie formalności w urzędach i dopiero jak przywiózł wszystkie pozwolenia skasował ok 500 zł. Komin z zewnątrz z keramzytu w środku rury ceramiczne ocieplone watą dookoła na całej wysokości . Myślę że każdy murarz sobie z tym poradzi , ja jedynie dokupiłem kilka metrów drutu fi 8mm. i zaprawę  do łączenia  pustaków a tak to wszystko jest w zestawie z kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w ciągu tego weekendu wstawić , ale szczerze  powiem ,że tego jeszcze nie  ogarniam. Jak przyjedzie syn po sesji to mi pomoże .Jeżeli zależy ci na czasie to podaj nr tel. to wyślę zdjęcia MMS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam go dopiero od grudnia . Średnica fi 200mm a średnica czopucha kotła 130mm , jak do tej pory nie było konieczności czyszczenia , nic też na razie po nim nie cieknie(zaglądałem do wyczystki) . Do czyszczenia jest na dole komina wyczystka i odpływ ewentualnego kondensatu . Od góry byłby problem go wyczyścić. Myślę że na tych rurach ceramicznych sadza chyba nie będzie się zbytnio osadzać, poza tym mam kocioł w 5 klasie  więc większość sadzy i pyłów powinna zostać w nim.

Wstawię zdjęcia elementów z jakich jest wykonany i całego komina. Na allegro jest wiele ogłoszeń z tymi kominami wystarczy wpisać KOMIN SYSTEMOWY CERAMICZNY. Jeżeli będzie na zewnątrz budynku musi mieć ocieplenie z waty dokoła tych rur ceramicznych na całej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane zdjęcia :

post-69667-0-59424100-1486822000_thumb.jpg

post-69667-0-72579600-1486822053_thumb.jpg

post-69667-0-75321000-1486822115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opaska to wygięta bednarka , mam tylko jedną przykręconą do stropu tego budynku gospodarczego . Tam mam słabe ściany i dotego nie zabardzo równe (z tąd ta pianka pomiedzy ścianą a kominem) z takich starych pustaków i przymocowanie do stropu było najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam prośbę do kolegi piotr16 o odpowiedź na kilka pytań.

1. Jaki fundament był potrzebny pod ten komin (czy projekt go obejmował) i jak fizycznie został wykonany?

2. W jaki sposób przeprowadzona jest rura z czopucha do komina (zamurowana na stałe czy w inny sposób)?

3. Jak wysoko postawiony jest komin w stosunku do szczytu dachu?

 

Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam ,że dopiero teraz odpowiadam ale ostatnio  nie miałem czasu wejść na forum.

Od. 1 . Fundament  szer. 100 cm / 80 cm gł ok140cm zbrojenie z drutu fi 16 oczka ok 20/20 (może przesadnie zrobione , ale śpię spokojnie a koszty nie wiele większe) oczywiście w projekcie i pozwoleniu  fundament obowiązkowo.

Od2. Rura z czopucha u mnie idzie do góry i dopiero ok 1m nad kotłem przechodzi  przez mur w otulinie z wełny mineralnej (zostało mi trochę z komina) , nie może być całkowicie obmurowana gdyż pod wpływem temperatur pracuje cały komin jak i połączenie go z kotłem. DO połączenia rur metalowych idących od czopucha do komina użyłem przejścia ceramika/metal dostępnego w castoramie  wraz ze sznurem uszczelniającym.

Od3. Komin wystaje ponad szczyt dachu ok 1,5 m

Poniżej dodaję zdjęcia jak to wygląda od wewnątrz kotłowni.

post-69667-0-68544300-1498329948_thumb.jpg

post-69667-0-64914500-1498329968_thumb.jpg

post-69667-0-02868100-1498330016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Też chciałbym taki komin postawić. W związku z tym mam pytanie: czy muszę również przestawiać piec do ściany z kominem, czy można przedłużyć czopuch rurą o dł. ok.2,5 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.