Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec kaflowy razem z ogrzewaniem gazowym


SandraStarzynska

Rekomendowane odpowiedzi

Ta Pani miała dużo racji;  Na pewno nie będziesz chciała biegać po drewienka czy węgiel do piwniczki jak w domu będzie przyjemne bezobsługowe ciepełko z gazu. O dodatkowym kurzu i problemach które mogą wynikać z obsługi "kaflaka" nie będę wspominał.  Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak przyjdzie mróz fest lub kryzys ,brak prądu bo zerwie linie energetyczną to alternatywa jest. Ja bym zostawił tego kaflaka. Jak sobie stoi to nic nie kosztuje. Działający zabytek jest w cenie i podnosi wartość mieszkania. Trzeba się zastanowić ile kosztuje postawienie nowego kaflaka? Po rozbiórce nie będzie do czego wracać. A pozostanie żal. Kwestia tylko opału i miejsca na jego składowanie .Oraz trochę chęci na rozpalenie raz na jakiś czas. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze; gdzie ja napisałem żeby go rozebrać? Obroniłem tylko postawę Pani architekt i niech się obie Panie dogadują na argumenty. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja wyraziłem tylko swoją opinię. Nie mam nic przeciwko twojej jak i pani architekt że teraz tak się nie robi. Ponieważ ludzie leniwi i nikt nie chce brzemienia robienia i przygotowania opału. Każdy woli wygodę , kwestia kliknięcia na sterowniku i grzeje.

Szanuję tylko pracę Zduna i Zostawiłbym sobie taki piec . Taki piec to dusza w domu. I sentymentalny mebel dający ciepło. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepełko z takiego kaflowego pieca jest dużo przyjemniejsze w odczuciu niż z grzejnika

w dodatku jest to alternatywa na awarie /brak prądu / gazu lub niedocenienie kosztów ogrzewania gazem. Tylko miejsca w mieszkaniu szkoda - kaflak troche miejsca zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lat 80. upowszechniły się we wrocławskich kamienicach wkłady elektryczne do kaflaków, czyli kilka metrów grzałki rurkowej wpiętej w płytkę zamykaną zamiast drzwi. W taryfie nocnej było to tanie i na pewno przyjemniejsze od noszenia 2 węglarek z piwnicy na 4 piętro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie  zupełnie  jest tak że  możesz wstawiać  do  domu co  chcesz               piec  kaflowy  ma  jakąś  moc  kw  i  kocioł  gazowy  też  a to  jest  powiązane z twoim  metrażem  znajdź  dobrego  gazownika  w mieście  i  ci podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.